Suriye’den izne mevrut sözleşmeli leşker, memleketinde kalp krizi geçirerek irtihal etti

Tunceli’de 51’inci Komando Liva Komutanlığı 2’nci Kol Komutanlığı’nda işyar Sözleşmeli Piyon Leşker Mustafa Yerdelen (27), Suriye’deki görevinin arkası sıra müsaade alıp memleketi Erzurum’daki ailesinin yanına geldi. Mustafa Yerdelen, 27 Ağustos günü, 3 kız kardeşi ve babası ile Pasinler ilçesindeki kaplıcalara gitti. Dönme uğrunda otomobili kullanan Mustafa Yerdelen, kendini mebzul hissetmediğini ve göğsünün ağrıdığını belirtti. Direksiyonun başına güzeşte ata Nuri Yerdelen, geldikleri Erzurum’bile oğlunu araştırı için bire bir hususi hastaneye götürdü. Burada yapılan muayenenin ardından taburcu edilen Yerdelen evine gönderildi. Mustafa Yerdelen, bire bir günün gecesinde geçirdiği kalp aksesi sonucu yaşamını yitirdi.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin peşi sıra zaman Yakutiye ilçesindeki Narmanlı Camii’nde Mustafa Yerdelen için cenaze merasimi düzenlendi. Askerin taşıdığı oğlunun fotoğrafını öpen Nuri Yerdelen, gözyaşlarını tutamadı. Yerdelen’i yakınları avunç etmeye çalıştı. Mustafa Yerdelen’in Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan yakınları da gözyaşlarına boğuldu.

ANNESİYLE AYNI KADERİ YAŞADI

Mustafa Yerdelen’in cenazesi, Müftü Şahin Yıldırım’ın kıldırdığı cenaze namazının arkası sıra 2013 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren annesi Gök Yerdelen’in yanına defnedildi. Bekar olan Mustafa Yerdelen’in 7 yıldır kontratlı piyon asker adına fariza yaptığı belirtildi.Share: