SUBÜ KARMER “Kariyer Merkezleri Çalıştayı”na eş sahipliği yaptı

Sakarya Kılgılı Ulum Üniversitesi (SUBÜ) Kariyer Planlama ve İnsan Kaynakları Aplikasyon ve Araştırma Merkezinin (KARMER) familya sahipliği yaptığı “Kariyer Merkezleri Çalıştayı” 11 üniversitenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya bakarak, SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Edvar ve KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ses Gökdemir Ekici’nin açım konuşmalarıyla başlayan çalıştayın, “Kariyer Merkezlerinin Bulunan Durumu ve Öğrencilere Müteveccih Faaliyetleri”, “Mezunlarla İlişkiler”, “Kariyer Merkezlerinin Tanınırlık Faaliyetleri” ve “Dijitalleşme ve Kariyer Merkezlerinin Uyumu” başlıklarında dört oturumla yapıldı.

Üniversitelerin paçarız paylaşımlarda bulunduğu çalıştayda, kariyer merkezleri için ortak benzeşim tümce geliştirilmesi temasıyla eskimemiş çalıştaylar düzenlenmesi kararı alındı.

Kapanış oturumuna katılan SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, cemi katılımcılara verdikleri bindi amacıyla teşekkür etti.

Çalıştayda, Bartın Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Bursa Uludağ Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Maharet Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinin kariyer merkezi yetkilileri düzlük aldı.

Share: