Son zaman fen | BUCAK’TA TAHLİYE VE YANGIN SÖNDÜRME TATBİKATI

BURDUR Kıran ve Ivedili Format Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde Bucak’ta yapı tahliye ve hararet söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın 2022 yılı eğitim ve manevra faaliyetleri bünyesinde Nahiye 1’inci TOKİ Mahallesi’nde manevra yapıldı. Burdur AFAD ekipleri, Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Müstacel Çağrı Merkezi ekipleri, fahri AFAD ekibi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirilen yapı boşaltma ve coşkunluk söndürme tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sis bombaları, itfaiye ve cankurtaran sirenleri, mahalle sakinlerinin haykırı sesleri ile başlayan tatbikatta coşkunluk sâdır ayrımsız evde itfaiye ekipleri evde bulunanları tahliye ederken, AFAD ekipleri birlikte ayrıksı ayrımsız evden yaralıyı kestirmece 100 metre mesafeden halat ve bobin sistemi ile tahliye alanına indirdi.

Evlerde yapılan boşaltma tatbikatından bilahare mahallede cuşiş içtima alanında mahalle sakini ve çocuklara itfaiye aracı ekipleri tarafından alevlerin söndürülmesi, tutuşan tüpleri, sulanmış bez ve ayrımsız eşyalarla hararet söndürülmesi kullanışlı gösterildi. Mahalle sakinleri ve torunlar da tatbikata eşlik etti.

Share: