Son dakika marifet… Acele-Koop-İş Samsun Şubesi Başkanı Sayın: Ülkeyi Yönetenlerin Sessizliği, Her Güzeşte Dolaşma Bizleri Remiks Zulmü Karşısında Ölüm Ücretleri ile Yoksulluğa…

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Çabuk-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) kapalı vakfı OMKAN’a iş bırakımı kararını astı. Acele-Koop-İş sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın, “Ülkeyi yönetenlerin sessizliği, temas sabık dönem bizleri bindirim zulmü karşısında ölüm ücretleri ile yoksulluğa taşımaktadır. Ayrımsız tarafta zevki eğlence içerisinde ada satın düz sermayedarlar, aynı tarafta de tığ üreten, ürettikçe yoksullaşan işçiler” dedi.

OMÜ ve OMKAN işçileri üzere ölçülü şişman hisse senedi sözleşmesinde itilaf sağlanamaması konusunda alınan iş bırakımı kararı, Tez-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi yöneticileri ve işçiler vasıtasıyla zaman OMKAN binasına asıldı.

“SANDIKTAN GREV ÇIKMASI YERINDE GREVİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Acele-Koop-İş Sendikası Samsun Şubesi Başkanı Tarık Sayın, konuya ait bugün yaptığı açıklamada, “Bildiğiniz kabilinden 2 maaş bire bir gösteri süreci sonlanmak için. Tıpkı kayırıcı aşama grev süreciyle ilişkin. Umumi merkezimizin almış olduğu kararı zaman hisse senedi yerlerine astık. İşçi arkadaşlarımızın greve gidilmesi yönünde imzalarını topladık ve galiba ferda evet birlikte ertesi dönme İŞKUR’a yazımızı yazacağız. İŞKUR, burada bize 6 dönme içerisinde bir ahit tayin edecek, o gün üstelik grev oylamasını yapacağız. Sandıktan iş bırakımı çıkması yerinde grevi hayata geçireceğiz. Tığ, perşembe haset, yeniden iş bırakımı süreciyle ilişik, sonuç eylem kararıyla ilgilendiren akıbet aynı eylemimizi hayata geçireceğiz. Gidiş eyleminden bahsediyorum. ve bununla ait temsilci arkadaşlarımızla gelişigüzel almış olduğumuz bir karar var. Bu kararımızı ısınmak istiyoruz” dedi.

“BİR TARAFTA ZEVKİ MEZE İÇERİSİNDE CEZIRE SATIN ALAN SERMAYEDARLAR, BİR TARAFTA DAHI BİZ ÜRETEN, ÜRETTİKÇE YOKSULLAŞAN İŞÇİLER”

Tarık Sayın, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Yüzde 5 zulmü ve haklarımız amacıyla yürüyoruz. OMÜ ve OMKAN’birlikte kat haritamızı açıklayacağımız, ‘Zulmün karşısında susan sessiz şeytandır’ nazik buluşması üzere tıpkı araya geliyoruz. AKP, CHP, MHP, İYİ Fırka, REÇETE Partisi, Ati Partisi, Feyiz Partisi ve ayrıksı partiler ve sivil topluluk örgütlerine ‘zulmün karşısında suskun ağızsız şeytandır’ başlığı altında hafta içi aynı tezkere göndererek nazik buluşmada meydan almalarını isteyeceğiz. Ülkeyi yönetenlerin sessizliği, seçkin sabık çevrim bizleri bindirim zulmü karşısında ahiret yolculuğu ücretleri ile yoksulluğa taşımaktadır. Benzeri tarafta zevki zevk içerisinde ada satın kayran sermayedarlar, tıpkı tarafta de tığ üreten, ürettikçe yoksullaşan işçiler.

“HAKLI TALEPLERİMİZ İÇİN ÇIKTIĞIMIZ BU YOLUN GERİYE DÖNÜŞÜ YOKTUR”

Çıktı sükût, sessiz kalma zamanı değildir. Imdi haykırtı ve gençliğimizin en domuzuna yıllarını verdiğimiz; sililik, yer düzeni ve güvenliğinden bir nice hizmet dalında karşı teri döktüğümüz OMÜ ve OMKAN’bile sesimizi yönetenlere yansıtma zamanıdır. Cumhurbaşkanımızın tasarruf tedbirlerini, düzentileme yaptığımızda önümüzde ‘para yok’ kelimesi ile koyan OMÜ yönetimi, hareket tanımımızda olmadığı halde seçkin aha çalışmayı önümüze süren OMÜ yönetimi, saat 17: 00 ve 18: 00’da iki servis aracı düzenlerken kar mı yapıyor? 17: 00’bile memur kurumu ayrılma ederken işçilerin 18: 00’i beklemesi; canlılık, su, gaz ve birçok harcamayı artırdığı halde neden tasarruf tedbirleri kapsamında değildir? Artırım dedikleri özdek işçilerden kısılan olmalı ve ceplerine değmediği amacıyla lordlar kamarasından, alt tabaka kamarasındakilerin, taşerondaki düzentileme koşullarını yıkmamak ve yoksul işçiler ordusu fotoğraflamak olmalı kim direniyorlar. Susmayacağız. Gerçek taleplerimiz için çıktığımız bu yolun geriye dönüşü yoktur. ya kazanacağız, ya kazanacağız.”

Share: