Son an bilgi! BOLU’DA BU DEFA BILE KINDIRA KÖYÜNDEN ESAS-OĞUL ZEHİRLENME ŞÜPHESİYLE HASTANEYE BAŞVURDU

BOLU merkeze sadık Kındıra köyünde, yaylada hayvancılıkla uğraşan temel ve oğlu zehirlenme şüphesiyle hastaneye başvurdu. kanlı ishal, gaseyan ve akıl ağrısı şikayetleri görülen ana Ankara’ya irsal edilirken, oğlunun tedavisi ise Bolu’da sürüyor. Sabık aylarda Yuva köyünde yaşanan zehirlenme vakasanda 1 birey sönük, 148 yaşama hastaneye kaldırılmıştı.

Merkeze kapalı Kındıra köyünde hayvancılık eden karı ile oğlu, kanlı ishal, gaseyan ve dokunaklı us ağrısı şikayeti ile hastaneye başvurdu. Yapılan tetkiklerde eş ve oğlunda, 2 kamer geçmiş 1 kişinin ölümü 148 kişinin zehirlenmesiyle sonuçlanan Yuva köyündeki vakalarla benzerlik olduğu görüldü. Hemolitik Üremik Ses Seda (HÜS) vakasına rastlanan temel tedavisi üzere Ankara’ya sevk edilirken, hastalığı henüz hafif geçiren oğlunun tedavisine ise Bolu’da bitmeme ediliyor.

YUVA KÖYÜNE 29 KİLOMETRE MESAFEDE

Köyde ayrıntılı süredir yaylada hayatiyetli karı ve oğlu dışında kimsede eş şikayetlerin olmadığı bildirildi. Asıl ve oğlunun yaşadığı yaylanın, elan evvel zehirlenme vakası yaşanan Yuva köyüne 29 kilometre mesafede olduğu bildirildi. Antrparantez, Bolu İl Keyif Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, köye giderek akarsu ve yemeklerden mostra aldı.Share: