Soğuk havada vatandaşlar aktarlara yöneldi

Itici havada vatandaşlar aktarlara yöneldi

BİTLİS – Havaların soğumasıyla vatandaşların kısık ilişki gösterdiği aktarlarda su yaşanıyor.

Takviye edici besin kendisine tanıdık ve genelde aktarlarda satışa verilen ürünlere arzu şimdilerde arttı. Gribal enfeksiyonların artmasıyla alay malay vatandaşlar aktarlara koşarken hibiskus, zencefil, zerdeçal ve çubuk tarçın kabilinden mahsulat pahal istek görüyor.

Bitlis’in Tatvan ilçesinde 5 yıldır şifalı bitki satışı özne aktar Selami Bingöl, piyasadaki merhem sıkıntısı dolayısıyla vatandaşların şifayı bitkilerde aradığını söyledi.

“İnsanlar alternatif tıbba yöneldi”

Vatandaşların mütenavip tıbba yöneldiğini ifade eden Bingöl, “İnsanlar almaşık tıbba yönelmeye başladı. Hele kışın ülkemizde 3-4 ay havalar soğukken insanlar bahar ve aktarıcılara bundan sonra yöneliyor. Şu dakika yer fazla şikayetlerden olan itici algınlığı ve enflüanza amacıyla bizde yeryüzü çokça tercih edilen zencefil, zerdeçal, hibiskus yani bu mahsulat kışın çıktı yeğleme ediliyor. Bunlar kışın kullanıldığı antlaşma dümdüz olağan sökel olma kabil tıpkı durum olmuyor” diye niteleyerek konuştu.

“Mütezayit talepten memnunuz”

İşlerin yoğunluğundan mutlu olduğunu dile getiren Bingöl, “Itici algınlığı ve gripten korunmanın yolları var. Burada sattığımız sağlamlaştırma edici gıdalardan bitki çaylarına, bu bitkilerin özlerini yani bilcümle şifalı ürünleri burada özlük hisse senedi yerimizde satıyoruz. Bu ürünleri 3-4 ay uyumlu benzeri şekilde ayda benzeri veya iki nöbet tüketildiği antlaşma enflüanza ve itici algınlığından masun olursunuz” şeklinde konuştu.

“Zencefil, zerdeçal, havlıcan, çubuk tarçın, hibiskus yer çok tercih edilenler”

İlaç yerine sunu çok tercih edilenleri açıklayan Bingöl, “Bu bölgede arz çok tüketilen zencefil, zerdeçal ve nebat şekeri dediğimiz ayrımsız şeker var. Bunlar yeryüzü çokça öksürük, enflüanza, bronşit amacıyla çok hayır. Hele akıbet zamanlarda çam kozalağının ürünleri de pop olmaya başladı. Onlar de astım, bronşit üzere kullanılıyor. Yani genellikle sattığımız ürünlerden insanlar memnun. Bizde sunma çok dilek gören ürünler dahi zencefil, zerdeçal, havlıcan, çubuk tarçın, hibiskusdur. Bunlar şu dakika sunma çokça irade gören ürünlerimiz” dedi.

Share: