Sinoplu Meslek Kıyafeti Satıcısı: “Sabık Yıl 79,50 TL Olan İlköğretim Forması Bu Sene 139,50 TL Oldu”

MUSTAFA MAHARETLI

Sinop’ta ekol forması satışı fail Emre Özcan, meslek kıyafeti fiyatlarında kestirmece iki dinsiz bir çoğalma olduğunu belirterek, güzeşte sene 79,50 TL olan kısa kollu formanın 139,50 TL’ye ayrıntılı kollusunun birlikte 99,50 TL’den 169,50 TL’ye yükseldiğini belirtti. Vatandaşların gelgel gücünün düşük olduğunu kaydeden Özcan, güzeşte seneye bakarak satışların düştüğünü söyledi.

Yeni yetişek-talim yılı, 12 Eylül’bile başlıyor. Sinop’ta okul kıyafeti satan esnaf, fiyatların artmasından şikayet etti. Vandöz Emre Özcan, şunları söyledi:

“3 ALACAĞINA 2 ALABİLİYOR”

“Geçen sene ilköğretim forması 79,50 TL’ydi. Bu yıl tıpkı biçim 139,50 TL oldu. Bu kısa kollu fiyatı. Ayrıntılı kollu hat 99,50 TL’ydi. Bu yıl bir kalıp 169,50 TL adına satılıyor. Tabiatıyla piyasanın ve Türkiye’deki kazançlı şartlarla ilişik bu boyut. Sonuçta bu ürünün idmansız maddesi ip olduğu için bunlara dahi gür aynı yansıma geldi. Tığ müşterilerimizi gözeterek asgari seviyede ayrımsız fiyatlandırma yaptık. Elbette güzeşte seneki oranlara bakarak tekrar dahi fiyatlardaki artışlardan ortalık müşterilerin gelgel güçleri düştü. Kontra tepkiler olabiliyor amma sonuçta vatandaşımız dahi bu tepkilere bu ürünler amacıyla değil başka ürünler de olsun gıda olsun, ana ihtiyaçlarda olduğu gibi buna üstelik bir arkadaşlık sağlıyor. Ama tabi 3 alacağına 2 alabiliyor. 2 alacağına 1 alabiliyor. Bu kabilinden ahval söz konusu. Olasılı aynı durumda üstelik elhak biz yahut başka benzeri iyicil vatandaş apotr oluyor. Geçen seneye bakarak satışlarımızda düşüş var. Adetsel anlamda tıpkısı düşüş sağladık. Bunu parçalanmamış ölçemeyebiliriz amma bizim özlük öngörümüz adına yüzde 5 veya yüzdelik 10 arasında düşüş sağlandığını öngörebiliyoruz.”Share: