Siirt haberleri… Ilmek İşleri Başkanı Erbaş, Siirt Valiliğini mülakat etti

Kült İşleri Başkanı Ulu Erbaş, “Allah, hepimizi samimiyetten ayırmasın. Kasırga, ihlas, samimilik olduğu zaman Cenabıhak amelimizi ona bakarak yaratıyor.” dedi.

Bazı programlar zımnında kente gelen Erbaş, Siirt Valiliğini görüşme yazar şeref defterini imzaladı.

Ilbay ve Uray Komutan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu ile makamında mülaki Erbaş, ziyarette yaptığı konuşmada, Siirt’in öteden beri çok önem verdikleri, hem uygarlık hem kültürel birikimiyle çokça koskocaman ayrımsız İslam şehri olduğunu söyledi.

Birçok medeniyete eş sahipliği işleyen tıpkısı kentte hizmet etmenin majör bire bir mutluluk olduğunu dile getiren Erbaş, şöyle devam etti:

“Tığ üstelik ilmek hizmetleri, terbiye hizmetleri, Kur’an kursları, camilerimizdeki cami dersleri açısından Siirt’te zinde insanlarımızın manevi hayatına elimizden geldiği kadar bindi olmaya mücahede ediyoruz. İl müftümüz, kaymakamlık müftülerimiz, kül imamlarımız değme toplantıda derdimiz milli ve manevi değerlerimizi şüphesiz canlı tutabiliriz, gençlerimizi, çocuklarımızı, ailelerimizi, değerlerimize, cihanşümul değerlere uygun nasıl yetiştirebiliriz, onun gayreti içerisindeyiz.”

Çalışmalara yüklenmek ve bunları yerinde görüp icazetname merasimlerine akmak için kentte bulunduklarını nâkil Erbaş, kent genelinde fariza özne diyanet görevlileriyle bir araya geleceklerini anlattı.

Şu esas kadar 45 ili musahabe ettiğini ve 46. mülakat üzere burada bulunduklarını ifade eden Erbaş, ziyaretlerinde bahtiyarlık donör köylü dönüşler aldıklarını anlattı.

Erbaş, “Milletimizi mutlu etmeye çalışıyoruz. Allah, hepimizi samimiyetten ayırmasın. Heyecan, ihlas, samimilik olduğu zaman Cenabıhak amelimizi ona bakarak yaratıyor. Ameller niyetlere göredir hadisi şerifinden hareketle tamlık müteharrik insanlarımız, ne konumda olursa olsun, halka bakım Hakk’a hizmettir düsturu doğrultusunda himmet ediyor. Tanrı yar yardımcımız olsun.”

Ilbay ve Uray Başbuğ Vekili Hacıbektaşoğlu birlikte ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erbaş ve beraberindeki heyete teşekkürname etti.

Hacıbektaşoğlu, Erbaş’a Türk bayrağı işlemeli Siirt tiftiği dürü etti.

Erbaş’a ziyaretinde Kült İşleri Reislik Müşaviri Ahmet Belada, Hafızlık Eğitimi Ofis Başkanı İbrahim Yılmayan ve İl Müftüsü Vehap Kapıcıoğlu üstelik haremlik etti.

Share: