Serkan Özbalta: “Ligde bol şeyler yapıyor, organize oyunlar oynuyoruz”

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, kendine özgüveni okkalı manada faziletli, oturmuş ayrımsız kadronun üzerine kıpırdak takviyeler yapmış bire bir takıma karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını belirterek, ligde bol şeyler yaparak, kombinasyon oyunlar oynadıklarını söyledi.

Spor Kaba But Süper Lig’in 2. haftasında Trabzonspor ile Hatayspor karşılaştı. Bordo-mavililer müsabakadan 1-0 galip ayrılarak ligde 2’da 2 yaptı. Maçın arkası sıra değerlendirmelerde kâin Hatayspor Maharet Direktörü Serkan Özbalta, ligin sonuç şampiyonu olan Trabzonspor’a karşı oynadıklarının bilinciyle oyun planı hazırladıklarını belirterek, “Kendine özgüveni çetin manada erdemli, oturmuş bire bir kadronun üstüne zihayat takviyeler yapmış bir takıma karşı oynayacağımızın bilincindeydik. Hatayspor adına 2 seneden beri sakil tıpkısı muvaffakiyet gösteriyoruz. Ligde iyi şeyler yapıyor birleştirme oyunlar oynuyoruz. Buraya gelirken de Trabzonspor’un bize bazı oyuncularıyla defans bloğumuzda sıkıntılar yaşatacağını biliyorduk. Bence Trabzonspor’un evvel 30 zaman ekstra tıpkısı oyunu olmadı. Oyuncuların aklı salı günü oynayacakları maçta bile tür. Maçın sonuna büyüklüğünde ferah ayrımsız oyun oynadık. Bazen ukubet sahasına girdiğinizde kaleye şut atmazsınız amma elan korkulu pozisyonlar üretebilirsiniz. Bizim zaman buna yakın 5 tane pozisyonlarımız vardı. Son vuruş yahut yeğleme değişmeyen vermeyi yapabilseydik buradan galip tıpkısı şekilde dönebilirdik. Bunun farkındayız” diyerek konuştu.

“Yediğimiz 1 gol var”

Bugün 3 yahut 1 fakül alabileceklerini vurgulayan Özbalta, “Yediğimiz 1 gol var. hakemler banko konuşulmamalı ama ben 4’üncü hakeme bilmediğim için şurası sordum. Oyuncumuz Vranjes baziçe durduğunda dışarıda yanlış varken 2 modül oyuncumuzu oyuna alacaktık amma baziçe durdurulmadı. O pozisyonun sonunda gol geldi. Bu bir bahane değil kesinlikle amma çabucak bunun merakı içindeyim. Normalde 2 devam oyuncumuzun baziçe durmuşken girmesi lazımdı. Durumu izleyip özlük içimizde paylaşacağız. Onun dışında memnunum. Tertemiz bir yarışma oldu. Trabzonspor’u tebrik kartı ediyorum. Kopenhag maçı öncesinde moral buldular. İnşallah ülkemiz namına de bu turu geçip Şampiyonlar Ligi’ne katılırlar” ifadelerini kullandı. – TRABZON

Share: