Serencam zaman haberi! Eşi, Pakistan’ı 49 bıçak darbesiyle öldürmüş

MARDİN’de, eşi Emniyetli Öner (34) yoluyla 2 çocuğunun gözü uğrunda boğazı kesilerek yüz kere bıçaklanıp, maktul Pakistan Öner’in (32) otopsi raporu ortaya çıktı. Raporda, Öner’in stoper alet yaralanmasına vabeste kemiklerinde kırıklar, vücudunda 49 kesici cihaz yarası belirleme edildiği ve bu yaralardan 14’ünün tek başına bayıltıcı nitelikte olduğu belirtildi.

Görüngü, 16 Eylül’de Dargeçit ilçesinde meydana geldi. Güvenli Öner, 9 yıldır evli olduğu Pakistan Öner ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne geri bırakmak için yola imdi. Emniyetli Öner, yolda tanınmayan nedenle eşi Pakistan’ı yüz kere bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar üstüne olay yerine keyif ve uyanık ekipleri irsal edildi. Esenlik ekibi, Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Emin Öner, işlemlerinin arkası sıra irsal edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı. Pakistan Öner’in şikayeti üstüne değişik tarihlerde Emniyetli Öner için 5 defa ‘eşine yaklaşmama ve evden uzaklaştırma’ kararı verildiği; Öner’in, eşinden gayret görmeye bitmeme edince 2 defa eş sığınmaevine yerleştiği ardından da annesinin evine geçtiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en son tekrar aile büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı öğrenildi.

Pakistan Öner için Dargeçit ilçesinde taziyeevi kuruldu. Taziyeevi uğrunda tıpkısı araya mevrut kadınlar, yol yaparak cinayeti ihtarname etti. Pakistan Öner’in toprağa verildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na mevrut kadınlar, ellerinde fotoğrafını taşıyarak ‘Kadın, yaşam, özgürlük’, ‘Kadına vurulan ağyar kırılsın’, ‘Kadına koruyucu başkaları kırılsın’ ve ‘Katile idam’ sloganları atıp, kabri başında ağıtlar yaktı.49 BIÇAK DARBESİNDEN 14’Ü YEGÂNE BAŞINA ÖLDÜRÜCÜBoğazı kesilerek ve defalarca bıçaklanıp, öldürülmüş Pakistan Öner’in ölü açımı raporu ortaya daha çok. Raporda Pakistan Öner’in ölümünün; çoklu stoper maşa yaralanmasına merbut kaburga, omur, pelvis mızrap kırıkları ve tiroid kartilaj (sorumluluk) kırığı ile alay malay çöz uzuv ve şişman huy yaralanmasından gelişen iç ve aut nezif sonucu meydana geldiği belirtildi. Raporda, Öner’in vücudunda 49 stoper cihaz yarası belirleme edildiği ve bu yaralardan 14’ünün yegâne başına da bayıltan nitelikte olduğu kaydedildi.

Share: