Serdar Ünsal, 30 Ağustos Galebe Bayramı nazirsiz tıpkısı alplık örneğidir

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Başkomutan Ünsal, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı dolayısıyla bire bir kutlama mesajı yayınladı.

Ünsal mesajında, 30 Ağustos Zafer bayramının tarihe damgasını vurmuş benzersiz tıpkı alplık örneği olduğunu bildirerek 30 Ağustos Galibiyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, 26 Ağustos 1922 haset başlayan Balaban Saldırı ile yurt topraklarından düşmanın göl ayağı izlerinin silindiğini ve Anadolu topraklarının bizlere ebedi sınırlı olarak kazandırıldığını tabir etti.

Kurtuluş savaşı öncülüğünde başlatılan mücadelenin çok el şartlar altında inancını ve umudunu yitirmeden azimle, sebatla sürdürüldüğünü ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar’bile zaferle taçlandırıldığını belirten Serdar Ünsal, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bu utku Anadolu insanının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle, topyekun verdiği gururlu aynı mücadelenin eseridir. Devletimizi tarih sahnesinden kabul etmek talip işgalci güçlere cebin sunulan bu nazik savaşım, milli hakimiyet, milli bağlantı ve muadele itibarıyla takdire şayandır. Türk milletinin göstermiş olduğu bu yurtseverlik ve alplık örneği gayrı milletlere bile misal oluşum etmiş ve hayranlık uyandırmıştır. 30 Ağustos zaferi aynı zamanda Küçük Asya’de tüvana ayrımlı budunsal kökenlere ehil bir halkın vasıta, ilmek ve ırk ayrımı gözetmeksizin yurt sevgisi etrafında ayrımsız araya gelişinin yeryüzü evire çevire kanıtıdır. 30 Ağustos bağlanak ve beraberliğin zaferidir. Nazik Zaferimizin 100. yıldönümü vesilesiyle Bu zaferin mutluluğunu bize yaşatan, ayrılamaz bütünlüğüyle bu ülkeyi bize ihsan fail başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, yurt üzere toprağa düşmüş tamlık şehitlerimizi rahmet ve gazilerimizi minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. ve Kardeş büyüklük Azerbaycan’ında İşgal edilmiş topraklarını Ermenilerden vurdumduymaz alınması da Türk tarihinin yengi defterine yazılmıştır. Yılardır obstrüksiyon altında olan Karabağ’üstelik kazanılan galibiyet en son Laçın şehrinde Azerbaycan bayrağının yeniden dalgalanması bizleri mutlu etmiştir.” – IĞDIR

Share: