SELIM Parti’li Özhaseki, Kayseri’de yapımı süren yeni terminal binasını inceledi

YANLIŞSIZ Fırka Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, yapımı bitmeme eden Kayseri Hava Meydanı Kullanılmamış Terminal Binası’nda incelemelerde bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, eskimemiş terminal binasını inceleyici ve yetkililerden vukuf kayran Özhaseki, kentteki iri bir yatırımın başında olduklarını rapor etti.

Kayseri’ye özellikle DÜRÜST Öğür hükümetleri döneminde birçok yatırım yapıldığını belirten Özhaseki, onlardan birinin birlikte yıpranmamış hava meydanı olduğunu anlattı.

Özellikle yaz dönemlerinde yolcuların dışarı taştığı, kaknem ortamların doğduğu durumları bildiklerini anlatım eden Özhaseki, şunları kaydetti:

“Normalde 58 bin metrekare kadar başlayacak olan yapım, ilişik ilavelerle büyüterek otoparklarla neredeyse 90 bin metrekareyi bulan devasa tıpkısı inşaata dönüştü. Izzet, geçmiş ihale döneminde ihtimal 800 milyon teklik ile tabir ortaya koymuşken bizim isteklerimizle itfaiye binasının yapılmasıyla otoparkın, arttırma peronun yapılmasıyla az daha güncellenmiş namına burada 2 trilyon liraya mail bir para harcıyor. Kayseri amacıyla bu format dayanılmaz benzeri molekül. İyi bire bir ortam. Çünkü vaktiyle turizmden istifade edemeyen bire bir Kayseri vardı.”

Özhaseki’ye incelemede, Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve DÜRÜST Fırka İl Başkanı Şaban Çopuroğlu haremlik etti.

Share: