Sedat Peker’in çok konuşulan algı çarkı iddiaları paylaşımların odağındaki ana ortaklık sahibi eliyle doğrulandı

Suç örgütü liderliğinden buyruk giyen Sedat Peker, eski Resülmal Piyasası Müesses Başkanı Ali Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi DOĞRU Fırka Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu, Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, Bozuk Kıran Emniyeti Umumi Müdürü Salih Orakcı ile ilişkin tıpkı algı sarmalı olduğuna ait iddialarda bulundu.

ALGI ÇARKI İDDİASI

Paylaşımların üstelik Sedat Peker, SPK Başkanı Büyük Fuat Taşkesenlioğlu’nun kendisine aynı ülkü zımnında başvuran Bellik Envestisman Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, DOĞRU Partili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun bile Mine Tozlu’yu Way Out adlı benzeri mali danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon liralık müşavirlik adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve belge paylaştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini belirten Peker, henüz sonradan Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak söz konusu müşavirlik şirketinde benzeri araya geldiklerini belirtti. Peker, Reisicumhur Danışmanı Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren ve eşinden çabucak 200 bin liralık istediğini söyledi.

ŞİRKETLERİNDEN ORTAKLIK VE İKİ LÜKS ARABA İSTEDİ

Mine Tozlu Sineren’in daha sonradan çarkıt Yan Koruma Genel Müdürü ve TOBB üyesi Salih Orakcı’ya yönlendirildiğini söyleyen Peker, Orakcı’nın, Mine Tozlu Sineren’in şirketlerinden birinde ortaklık istediğini ve iki ötede makine parası aldığını iddia etti. Orakcı’nın arabalar dışında 2,5 milyon lira istediğini de öne süren Peker, “Mine Hatun bu parayı da yollar. Ancak bilcümle bu süreçlerden sonraları resülmal artırımı işi olmayınca Mine Bayan paydaşlık işlerinin nakız edilmesi için emir verir” dedi. Peker, konuyla ilişik Twitter’da paylaştığı ve kamuoyuna açıklayarak, duruluk kazandırdığı WhatsApp yazışmalarını üstelik yayımladı.

MİNE TOZLU SİNEREN İDDİALARI DOĞRULADI

Halk TV’ye katılarak iddiaları doğrulayan açıklamalarda bulunan Sineren, “Ego Sedat Peker’i vaktiyle tanırım ama bu bilgilere nereden ulaştığını bilmiyorum. Görünce çok şaşırdım. Takkadak tanışıklığım var. Bana henüz önce yaşadığım bu sıkıntılardan hava geçmiş olsun mesajı iletti. Sedat Peker’in yazdıklarında akilane sıfır ufak tefek şeyler var” dedi.

“VERDİĞİM PARALARLA İLGİLİ İCRA DAVASI AÇTIM”

Sözlerini sürdüren Tozlu, “Ego Salih Orakçı’ya verdiğim paralarla ait icra davası açtım. Benim şirketimim kasasından öndelik adına artık ve vurdumduymaz dönme olmadı. Ego öz başımın çaresine bakacağım diyerek verdiğim paraları ferasetsiz istedim. Dekontlarım var ve bunları icraya koydum. Anamal arttırımı reddedilince Adana’da benzeri otobüs firmasına yatırım yapıyorum. Şirketin 27 milyon kazanç borcu var ve bunları yapılandırarak envestisman yapıyorum. Ortaklık ortaklarına mülk ödemeden işletmeye başlıyorum.” dedi.

KILIÇDAROĞLU: SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

İddialarla ilgili sosyal iletişim araçları hesabından açıklamada kâin CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuya ilişkin fırka örgütünün pazartesi haset cürüm duyurusunda bulunacağını duyurarak bilgili ve savcılara çağrıda bulundu. Paylaşımında Gülşen’in İmam hatiplilerle ilişkin konserinde söylediği sözlere dahi değinen Kılıçdaroğlu, “Pazartesi parti örgütümüz suç duyurusunda bulunacak. Vatan kurtaran müddeiumumi ve bilge, haydi göreyim sizi; hem konser filan değil, konu SPK… Gençler zinhar birbirinize düşmeyin! Taşlama falanca değil maslahat. Sizi cidal ettirmek istiyorlar çünkü paraya tapıyorlar. Paratapar bunlar.” ifadelerini kullandı.Share: