Sedat Peker’in algı iddiaları sonrası tehalüf partileri yanlışlık duyurusunda bulundu

Kombinasyon yanlışlık örgütü liderliğinden buyruk giyen Sedat Peker, aralarında Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, çarkıt Anamal Piyasası Oturmuş (SPK) Başkanı Uca Fuat Taşkesenlioğlu, SELIM Öğür Erzurum Mebus Zehra Taşkesenlioğlu ve TOBB üyesi Salih Orakcı’nın algı aldığını iddia etti.

“DEJENERASYON O BÜYÜKLÜĞÜNDE BÜYÜDÜ Kİ ASIL BİR KALICILIK SORUNU HALİNE GELDİ”

Peker’in iddiaları şişman tartışma yaratırken, “Devletin çağ borularına yapışmış mikropların hepsini temizleyeceğim” ifadelerini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yanlışlık duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.

Bu sabahleyin Genel Başbuğ Yardımcısı Muharrem Erkek başkanlığındaki CHP heyeti Ankara Adliyesi’ne gelerek Sedat Peker’in iddialarına ilgilendiren suç duyurusunda bulundu. Ayvaz, “Cümle milletvekillerimizin imzasıyla yanlışlık duyurusunda bulunduk. Bozunum o büyüklüğünde büyüdü ki gerçeklik tıpkı kalicilik sorunu hale geldi. Yargının durumu da içler acısıdır. Savcılar harekete geçemediği üzere buradayız” dedi.

ÜMİT ÖZDAĞ: BU İŞİN TAKİPÇİSİYİZ

Utku Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ dahi, Ankara Adliyesi’nde avukatları ile alay malay yansıtma dilekçesini savcılığa verdi. Adliye uğrunda izah yapan Özdağ, “Yanlışlık duyurumuzda, bürokratların politik güçlerini kullanarak soyduğu şirketler var. Amiyane yatırımcıların batan milyonlarca doları, Türk halkından çalınan serveti var. Bu çetelerin defterini dürmede kararlıyız. Tığ bu işin takipçisiyiz” dedi.

DEVA PARTİSİ BIRLIKTE DİLEKÇE VERDİ

DEVA Partisi bile tıpkısı iddialarla ilgili suç duyurusunda bulundu. bahis konusu açıklamaların “kategorik işlenen suçları kimlerin, nerede, elbet ve hangi şekilde işlediğine dayalı konkre deliller ve hâller ileri sürülerek yapıldığı” tamlanan yanlışlık duyurusunda şöyle denildi; “Bu şekilde kamu personeli olan şüpheliler ile özge şüphelilerin tıpkısı yanlışlık örgütüne vücut verecek tarzda alay malay akıntı ettikleri, bu teşekkül kapsamında resülmal piyasasında meydan dolandırıcılığı yaptıkları, tekrar mağdurları zorlayarak kazanç temin ettikleri ve sonunda irtikap ve kazanç eylemlerini bile gerçekleştirdikleri, resmi belgede sahtecilik yaptıkları anlaşıldığından yukarıda ayrıntısı ile tamlanan olayların, kişilerin, suçların araştırılması ve maddi gerçekliğe ulaşılması artık benzeri fukaralık halini almıştır.

NÜFUZ TİCARETİ, IDRAK, İRTİKAP

Yukarıda ayrıntısı ile en ve izah edilen nedenlerden âlem, isimleri tamlanan şüpheliler ile alay malay tayin edilecek sair şüphelilerin yanlışlık el işi amacıyla bire bir araya geldikleri, bu kapsamda TCK’de belirtilen suçlardan yanlışlık işleme üzere teşkilat kurdukları, örgen oldukları, iktidar ticareti, yiyicilik, algı ve resmi belgede sahtecilik suçlarını işledikleri yeniden 6362 sınırlanmış SPK kapsamında piyasa dolandırıcılığı yaptıkları anlaşılmakla doğrudan doğruya tespit edilecek farklı şüpheliler ve suçlardan yağlık da sormaca yapılarak şüphelilerin cezalandırılması üzere kamu davası açılmasını bildirme ve temenni ederiz.”

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİ DA YANLIŞLIK DUYURUSUNDA BULUNDU

Öte yandan Sedat Peker’in paylaşımlarıyla gündeme gelen SPK Sakat Başkanı Mürtefi Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB üyesi Salih Orakcı ve kendisinden vergi istendiğini itiraf fail Mine Tozlu Sineren üzerine yanlışlık duyurusunda bulundu.

yansıtma öncesi izah işleyen TİP Saylav Ahmet Şık, şöyle konuştu:

“Biz bu düzenle hesaplaşma arzumuzu, talebimizi dile getirerek yola çıktık. Bu hesaplaşmayı hamur kılana büyüklüğünde biz, gerekirse adliye uğrunda, gerekirse sokaklarda, gerekirse parlamentoda, rastgele yerde sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz.”

duyurma dilekçesinde ise şu ifadeler kullanıldı:

“Icap bahse laf Twitter paylaşımları gerekse yabansı Mine Tozlu’nun bu içeriklerin doğruluğunu teyitler nitelikteki televizyon programındaki ikrarları tıpkı arada değerlendirildiğinde eksiksiz şüphelilerin ertelenmiş suçları düşün ve gösteri birliği içerisinde işledikleri yönünde akva yanlışlık şüphesi kayıtlı belgelerle ortaya konulmuştur.

Şüphelilerin görevleri cihetiyle elde ettikleri nüfuzu kaldırmak kanalıyla milyonlarca lirayı nahak şekilde elde ettikleri ve kullandıkları doğacak sürülmektedir. İddialara göre şüphelilerin, politik konumlarını yolmak yoluyla cürüm işlemeyi huy haline getirdikleri ve bağlantıları yardımıyla kendilerine dokunulmayacaklarına dayalı güvenle cereyan ettikleri da sabittir.”Share: