Seçer: “2023 yılında bile cesim çalışmalara imza atacağımızı beklenti ediyorum”

Mersin Ağacı Büyükşehir Şehremini Vahap Seçer, “Büyükşehir Şehremaneti Meclisi namına bu yıl ve geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2023 yılında birlikte mefret çalışmaların altına imza atacağımızı rüya ediyorum” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi 2022 Yılı Açıklık ayı 2. Inikat Toplantısı, Büyükşehir Belediye Reisi Vahap Seçer’in başkanlığında yapıldı. Toplantıda, komisyonlardan devretme edilen 12 ve birimlerden mevrut 1 tutmak amacıyla mecmu 13 özellik görüşülerek oylandı. Maddelere geçilmeden geçmiş Başkan Seçer, ruzname dışı konuların konuşulduğu bölümde Anamur ve Bozyazı’da yapılacak çözme projelerine ilgilendiren değerlendirmede bulundu.

“Anamur Yararsız üzere 2 yıllık geçici tahsis verildi”

Seçer, meclis toplantısında Diyarbakır- Mardin Karayolunda bu sabahleyin göreve revan polis servisinin geçişi sırasında düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan polislere geçmiş olsun dileklerini iletip, evgin şifalar diledi. Seçer, terörü benzeri sefer elan şiddetle lanetlediğini ifade etti.

Anamur için tıpkısı gerekseme haline geldiğini vurguladıkları bakir aynı Toptancı Sebze ve Meyve Berhava ile ait gelişmeler olduğunu duyuran Seçer, “Talebimiz doğrultusunda Milli Yurt Genel Müdürlüğünden tarafımıza 152 bin 578 dekarlık alanın 2 almanak geçici tahsisi verildi. Oraya hal inşaatı başlatacağız ve bu süreç içerisinde dahi daha sonra kesme tahsisini alacağız. Biz bunun avan projesini zaten hazırlamıştık. Kalınören Çözme Tesisi Projemizde 3 ayrı tipte toplam 106 skor dükkan planlamıştık. Bunun artım ihtimali yüksek. Bana taleplerin güç olduğu bildirildi. Rötuşlu tıpkısı tasrif çalışması olabilir. Yeniden kasa ambarlama alanı, ticari düzlük, yönetimsel binalar bunların demincek aplikasyon projesi yapılacak. Boydak ora cereyanlı benzeri toprak, hafriyat çalışmalarını birkaç hafta içerisinde başlatmamız gerekiyor” diye konuştu.

“2 yıl ilk bunların müracaatı yapılmıştı”

Geçtiğimiz haftalarda Anamur Tecim ve Endüstri Odası’nın eskimemiş seçilen başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin kendisini ziyaret ettiklerini birlikte dile getiren Seçer, Anamur’un genel sorunları üstüne beraber emek iradesini ortaya koyduklarını ve bu durumun kendisini olağandan memnun ettiğini söyledi. “İşte sivil toplumun hem görevi hem gücü budur” ifadesi ile konuşmasını sürdüren Seçer, “Bir Lahzada onlar üstelik çalışmaya başladılar ve temaslara geçtiler. Serencam itibariyle mufassal süredir beklediğimiz bir karardı. 2 yıl geçmiş bunların müracaatı yapılmıştı. Çok uzaklık alınabilirdi. Yani 2 yıl geçmiş başlanacak yapım, 2 sene sonra başlamış olacak. Buradan vatandaşlarımın de bilmesini istedim. Bu kapsam, Bozyazı Vahi üzere üstelik muteber. Anamur Fos ve Bozyazı Havadan, Mersin Ağacı sınırları içerisindeki toptancı halleri içerisinde katma değeri faziletkâr ürünlerin satıldığı iki koca haldir. Anamur’un muzundan yıpranmamış tropikal meyvelerine, avokadosuna, ejderha meyvesine büyüklüğünde kızıl mahsulat. Böyle Bozyazı’da da anca, antik şeş seracılık, sebze, ürün üretimi, rastgele çeşidinin yapıldığı bölgeler. Bozyazı Halinin bile talebini yaklaşık 2 yıl geçmiş yapmıştık. Buranın da bire bir dakika evvel Anamur Göveri Zifos yeri kadar tahsisi sağlanırsa, oraya bile 88 skor dükkan planladık” şeklinde konuştu.

Mecliste gidiş geliş güvenliğini artıracak tavzih ve tabelalar ile ait yapılan konuşmayı değerlendiren Seçer, tenvirat ve el tabelaları konusunda belirleme ettikleri yerlerle ilişik akla yatkın olan her yere bu çalışmaları uyguladıklarını söyledi.

“2023 yılında bile koca çalışmaların altına imza atacağımızı düş ediyorum”

Gündem maddelerinin oylanmasının peşi sıra ise Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Burada Mersin’in yararına bir nice konuyu tartıştık. Bu konuların ayrımsız kısmı sedir eliyle akseptans görmedi, makro aynı kısmı kabul gördü. İyisiyle, kötüsüyle, güzeliyle bir yılı geride bıraktık. 2023 yılının dahi özellikle tabi ki kentimizden yola çıkarak ülkemizde, bilcümle dünyada herkesi mutlu edecek, bereket, bahtiyarlık, sağlık kırcı, kavgasız, gürültüsüz, savaşsız bire bir sene olmasını diliyorum. Mersin Ağacı Büyükşehir Uray Meclisi kendisine bu yıl ve geçtiğimiz yıllarda olduğu üzere 2023 yılında üstelik koca çalışmaların altına imza atacağımızı imge ediyorum. Mersin’in hayrına ve yararına önemli konuları bütün beraber burada karara bağlayacağımızı imge ediyorum. Hepinize teşekkürname ediyorum.” – MERSİN

Share: