Sazak selen | Yenişehir ahzüita alanında sona akla yatkın

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Yenişehir’e kazandırdığı, bünyesinde 154 araçlık park yeri, düğün salonu, bebek hizmet odası, fuaye alanı ve dükkan kâin muamele yeri, otopark ve sosyal hayat alanı projesinde icraat tamamlanma aşamasına geldi.

Ulaşımdan altyapıya, çevreden tarihi ve kültürel mirasa kadar seçkin alanda Bursa’yı geleceğe taşıyacak projeleri hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki dirim kalitesini artıracak yatırımları da ivinti kesmeden sürdürüyor. Kestel ve Gürsu ilçelerine kazandırılan ilişkin ilişki alanı ve otopark projelerinin benzeri tıpkı Yenişehir ilçesinde da hayata geçirildi. İlçenin farklı sokaklarına yayılan yön pazarlarının bir tane çatı altında toplanması, daha düzenli, çağcıl ve denetlenebilir yapıya kavuşturulması amacıyla tasarlanan projede, küşat amacıyla dönme saymaya başladı. Çayır Mahallesi’nde toplam 7 bin 400 metrekare kayran üstüne mensur edilen projenin 6 bin 200 metrekare alanlı dayanak katında, 328 tezgahtan oluşan veriş alanı, zabıta noktası ve tıpkı dükkan bulunuyor. Dayanak itmam ayrıca, 154 anahtar kapasiteli park yeri kendisine üstelik ilçe halkına hizmet verecek. Projenin birinci katında ise dernek salonu ve yönetimsel birimler yer alıyor.

Market ayarında aksata

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Lüle Taşı, beraberindeki Yenişehir Şehremini Davut Aydınlık ile birlikte sonuç hazırlıkların bitmeme ettiği ilişkin Ahzüita alanını ülfet etti. Yenişehir’in çok majör benzeri tarım potansiyeline erbap olduğunun altını çizen Komutan Patal, “Nüfusu 60 binlere dayanmış Yenişehir’da ayrımsız pazar alanı mübrem benzeri gerçekti. Kasımın ikinci haftası kadar münasebet yerinin açılışını yapmayı planlıyoruz. İnanıyor ve ümit ediyorum kim tıpkı market ayarındaki kaliteli bu mekana takkadak Yenişehirliler değil, ilçenin tarımsal potansiyelinin gani olması zımnında çevreden de ziyaretçiler gelecektir. Burada alışveriş yapacaklardır. Yenişehir ilçemizde yıllardır beklenen hakeza ayrımsız eksiği gidermiş olduk. İlçe belediyemiz buradaki pazarcı arkadaşlarımızla, ilgili odalarla gelişigüzel halk ele verip inşallah bu sürecin dimdik bir şekilde dönüşümünü sağlayıp, yeni yerdeki hizmetin startını ödeme noktasında mukteza çalışmaları yapacaklar. Buranın Yenişehir’in çarşısına pazarına da çok korkulu faydası olduğuna inanıyorum. Projemiz Yenişehir sakinlerine, esnafına, pazarcılarına kıvrak güzel olmasını murat ediyorum” dedi.

Yenişehir’in ihtiyacı vardı

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Okumuş birlikte bağlı aksata alanının bir belediye komutan adayının intihap döneminde vermiş olduğu sunma nazik proje olduğunu söyledi. Yenişehir’in böyle bire bir projeye ihtiyacı olduğunu tabir fail Aydınlık, “Bu ihtiyacı adına getirdiklerinden ufuk Büyükşehir Uray Başkanımıza gene teşekkür ediyorum. Burada aha Cumhur ittifakının hangi yaptığını hep alay malay görüyoruz. İnşallah bundan sonra da vatandaşlarımız için pir hizmetler yapmaya devam edeceğiz” diyerek konuştu. – BURSA

Share: