Sayrılarevi önünde kavşak eylemi

Şifahane önünde munsap eylemi

ARDAHAN – Ardahan- Göle karayolunda duble defa çalışmaları sona ererken, hastane kavşağının kaldırılmasına vatandaşlar aksülamel gösterdi.

İnönü Mahallesi ile Sugöze köyünün kesiştiği noktada toplanan tıpkısı ekip yurttaş, Ardahan-Göle kara yolundaki çalışmalar sırasında şifahane kavşağının 2 kilometre istikbal yapılmasına aksülamel gösterdi. Vatandaşlar, TOKİ konutları, Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu ve hastaneye yükselmek için yolun uzadığını ileri sürerek, mağduriyetlerinin giderilmesini talep etti.

Sugöze Köyü Muhtarı Yüksel Şentürk, “Burada arızi geçidi yok. Hastane yolunu kullanarak hastaneye başvurmak isteyen vatandaşlar deminden 3,5 kilometre ileriden görünmek zorunda. Kez imal çalışmaları yapılırken buraya munsap konulması üzere karayolları mıntıka müdürlüğüne dilekçe verdik amma kıymet vermediler. Deminden yaklaşık 3,5 kilometre kere uzadı” dedi.

TOKİ Idare Başkanı Sebahattin Hanoğlu ise, “Burada trafik kazaları kaçınılmazdır. Köylerden gelip marketlere revan insanlar ölümle koku alma organı buruna. Bu nedenle taraf kat ve sinyalizasyon yapılmasını istiyoruz. Kazaya akıntılı bu yolda trafik kazası olup ölümle sonuçlandıktan sonraları umar aranmasın. Bu sorunu fora etmek amacıyla uğraşmamız geçişsiz” dedi.

Share: