Saylav Aptal, Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu

SELIM Tümen Antalya Saylav Atay Beyinli, Kumluca ilçesinde yapılan Mavikent Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulundu.

Aynı zamanda TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı bile olan Atay Aptal, Mavikent Mahallesi’nde taşkınları göğüslemek için nesir edilen Yapraklı Deresi Mendireği’nde incelemelerde bulunarak müteahhit firma ve DSİ yetkililerinden hikmet aldı.

Mendireğin yapımında sona gelindiğini tamlayan Çokbilmiş, “Mendirek hem deredeki taşkınları önleyecek hem de saftirik balıkçılarımız üzere bir çaker yeri olacak. Bugünün rakamlarıyla tahminî 14 milyon kiralık tıpkısı yatırım. DOĞRU Fırka siyaseti yayın siyasetidir, bakım siyasetidir. Projeye destekleri için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ekincilik ve Orman Bakanımız Ünite Kirişçi’ye, milletvekillerimize, DSİ Umumi Müdürümüze, DSİ Kesim Müdürümüze ve ekiplerine teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Göksu ve Gavur deresi ağızlarına dahi su baskılarını alıkoymak gayeli kıyı yapılarının planlanması, projelendirilmesi çalışmalarına devam edildiğini anlatan Uslu, “DSİ ve Ulaştırma ve Alt Çatı Bakanlığımız beceri ekipleri çalışmalara bitmeme ediyor. Ayrıca DSİ öz yataklarının temizliği üzerine üstelik mesai yürütüyor.” diye niteleyerek konuştu.

Çokbilmiş’ya, Kumluca Kaymakamı Uğurlu Erdemir, Ulaştırma Bölge Müdürü Serhan Özkanlı, YANLIŞSIZ Fırka Kumluca İlçe Başkanı Erol Tevazulu ve DSİ ekipleri bile zevcelik etti.

Share: