Samsunspor saf yengi peşinde

Spor Pupa 1. Yığın ekiplerinden Yılport Samsun spor‘un teknik direktörü Hüseyin Eroğlu, Altınordu maçıyla bu arada yengi serisi başlatmak istediklerini söyledi.

Eroğlu, Nuri Asan Tesisleri’nde düzenlediği basın toplantısında, 15 Ilk Teşrin Cumartesi günü deplasmanda, yıllarca görev yaptığı Altınordu ile oynayacaklarını hatırlattı.

Altınordu’üstelik çok güzelce günler yaşadığını fakat profesyonellikte duygusallığa yer olmadığını anlatım eden Eroğlu, “Rakibimiz geçen hafta kazandı. Bu pik onların da ferah hazırlanacaklarını düşünüyorum. Tabiatıyla ki bu maç niteliksiz geçmeyecek. Amma ben spor yaşamım süresince olaylara heveskâr yerine yaklaştım, duygusallık gayrimümkün. Biz birlikte bütün planlarımızı iktisap adına yapıyoruz. Çünkü son iki maçta pir bir sayım bilimi yakaladık. Bunu bitmeme ettirmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

“Galibiyet serisi başlatmak istiyoruz”

Eroğlu, Altınordu maçına dolgunca hazırlandıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Oyuncuların benden istediklerini alabilmeleri, bana kendilerini teslim etmeleri çok önemli.Gerek taktiksel gerekse da fiziki çalışmalar bizi önümüzdeki süreçte başarıya götürecektir. Oyuncularıma teşekkürname ediyorum. Herhangi Bir dediğimi yapmaya çalışıyorlar. Başarı hakeza ati. Göreve evvel geldiğim zaman bakımından futbolcularımla yaptığım konuşmalarla Bandırmaspor maçıyla gelişigüzel sekans yengi başlatmak istiyordum. Bu olmadı amma baziçe anlamında galibiyete yakındık, skora yansıtamadık. İç sahadaki galibiyetle gelişigüzel hedefe doğru şişmanlamak istiyorsak, Altınordu maçıyla birlikte benzeri galibiyet serisi başlatmak istiyoruz. Umarım oradan galibiyetle döneriz.”

Alil oyuncularla ilişki vukuf veren Eroğlu, “Mücait Albayrak, Şener Kaya, Yusuf Abdioğlu, Novikovas, Osman Çelik, Evren Kahraman hastalıklı oyuncularımız. Derviş Albayrak’ın takıma dönüşü antlaşma matlup amma sair oyuncularımız adım adım takıma katılıyor. Bu proses beş altı hafta alabilir. Yanlışlık yaşadıktan sonra oyuncularımızın sahaya dönüşü gösterişsiz olmuyor. Fiziksel anlamda onların bozuk seviyeye gelmesine çalışıyoruz. Ancak Samsunspor işlek benzeri takımsa, seçkin aktör görevini yeryüzü ongun şekilde yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

Altınordu maçı hazırlıkları tamamlandı

Kırmızı-beyazlı mızıka, Altınordu maçının hazırlıklarını tamamladı.

Teknik yönetmen Hüseyin Eroğlu yönetiminde futbolcular, yaklaşık 1,5 saat ekin hikmet hareketleri ve koşa kermen maç yaptı.

Hazırlıklarını mütemmim Samsun ekibinin erte THY’ye ilgilendiren tarifeli uçakla İstanbul üzerinden İzmir’e geçeceği bildirildi.

Share: