Samsun’da bora yaşamı münasebetsiz etkiledi

SAMSUN’da anide bastıran sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü, sürücüler yumruk anlar yaşadı. Ulaşımda yaşanan aksamalar dolayısıyla vatandaşlar uzun süre duraklarda araç bekledi.

Samsun merkezi ve ilçelerinde 2 saat sakır sakır yağan boğanak yaşamı pahal etkiledi. Güdük sürede suyla dolan yollar, şalter sürücülerine tahakküm anlar yaşattı. Gösterişli trafik sebebiyle aksayan muvasala hizmetleri sonucu vatandaşlar duraklarda etraflı müddet açar bekledi.

SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji 10. Kesim Müdürlüğü, vatandaşları hâkim ve su baskınlarına alın titiz olması üzerine uyardı. Yapılan kayıtlı açıklamada, “Bölgemiz genelinde yerel namına devam etmekte olan bora ve gök curcunalı boğanak yağışların bu akşam önceki saatlerde Samsun ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın gün batısı kesimlerinde yerli olarak sağlam (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Hâkim, seylap, saika, yerel meşgul yağışı, yağış anında sağlam rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) alın tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine saha verildi.Share: