Samsun evcil haberi: Samsun’da Astsubaylar Haset kutlandı

Türkiye Zahmetli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Samsun İl Başkanı Tanju Arat, “Meze verildiği halde verilmeyen tazminat haklarımızı almak için mücadeleden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

TEMAD Samsun İl Başkanlığı tarafından, “17 Teşrinievvel Astsubaylar Haset” ve TEMAD’ın 38. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törende anıta çelenk sunuldu, utanmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Programda konuşan TEMAD Samsun İl Başkanı Tanju Arat, “Çalışan ve zahmetli olan astsubayların yılda benzeri zaman da olsa kendilerini özel hissetmelerini sağlayıcı ve yekpare gayretlerini sarfiyat ettikleri, hayatlarını adadıkları mesleklerinin topluluk marifetiyle önemsediğini görmelerini, kendilerine olan güvenlerini artırılmasını, serbest olmadıklarını hatırlatmayı amaçlamaktadır. Türkiye Zor Astsubaylar Derneği(TEMAD) 2847 ile 2908 sayılı Dernekler Kanunu hükümlerine akla yatkın kendisine kamu yararına cümbüş gösteren dernekler statüsünde müesses, şişman bire bir sivil cemiyet kuruluşudur. TEMAD, kurulduğu günden bugüne kadar doğruluk mücadelesi için haddinden fazla müşkülat çekmiştir. 1970’li yılların başında şahsiyet haklarıyla ilişkin vahim uğraş süreci başlatılmıştır. Bu mücadelede alelhusus kadınlarımızın öncü şan üstlenmiş olmaları dikkatlerden kaçmamıştır. Haklarımızı beklemek, sorunlarımızı çözmek amacıyla, bağlanak içre düşünüp, birlik süresince akıntı etmeliyiz, birliktelik gücümüzü göstermeliyiz. Saraka verildiği halde verilmeyen tazminat haklarımızı ahzetmek için mücadeleden vazgeçmeyeceğimizin bilinmesini istiyoruz” dedi.

Arat, astsubayların bu özel günü nedeniyle Türkiye sınırları ortamında ve dışında görev yapan hele bölücü yıldırı örgütleri(BTÖ) ile mücadele eden gedikli meslektaşlarına başarılar diledi.

“Astsubaylar Haset” programı konuşmanın peşi sıra ışık çekimi ile akıbet bulundu. – SAMSUN

Share: