Sakat nişanlı cinayetinde ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ istemi

Antalya’üstelik 18 Ocak 2020’üstelik annesinin kuzeni Birol K.’nin cinsî istismarına maruz kaldığını tez eden Nuray Demir, bu olayla ilgili anket devam ettiği tam, 18 Mart’ta bozuk nişanlısı Taner Bektaş vasıtasıyla otel odasında boğularak öldürüldü. Görüngü sonrası kaçan Bektaş, Yalova’üstelik yakalanarak Antalya’ya getirildi. İfadesinde suçunu itiraf eden Bektaş, “Kendisi daha ilk eşeysel istismarda bulunan Birol’u öldürmemi istedi, kabul etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde benzeri evliliği kabul edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı. Ben da benzeri şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Zayıf olduğu amacıyla bana direnemedi. Gelişmemiş kalana büyüklüğünde sıkmaya bitmeme ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi.

Adliyeye gönderme edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı bekçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. ‘Çocuğu bilerek öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Sakil Ukubet Mahkemesi’nde bilge karşısına çıkarıldı. Sanık Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Çipo’in teyzesi ve akrabalarının yanında canip avukatları salonda amade bulundu. Duruşmada mütalaasını açıklanan savcı, maznun Bektaş’ın ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış varlık boyu kodes cezasıyla yargılanmasını talep etti. Müddeiumumi, sanığa verilecek cezada tenzilat uygulanmamasını de istedi.

Duruşma, maznun ve maznun avukatlarının mütalaaya karşı savunmayı yazılı yapacaklarını belirtmelerinin peşi sıra ertelendi.

Share: