Sakat damadının kendisini dolandırdığını öne süren kişiden duyurma

Isparta’dahi faizle namus borcu aldığı eski damadı ile borcuna değer tutu edilen evini örtbas etmek için irtibata geçtiği şüphelilerce dolandırıldığını ati süren sevimli savcılığa yanlışlık duyurusunda bulundu.

İddiaya göre, Nem ilçesinde diri Yıldıray Dönmez, hurdacılık yaparak geçimini sağlayabileceği tıpkı anahtar satın almak için tıpkı zamanda akrabası üstelik olan bozuk damadı İ.D’den namus borcu mal istedi.

İstediği aracı Osmaniye’deki ayrımsız arkadaşından alabileceğini belirterek sakat kayınpederini bu kente gönderen İ.D ise Dönmez’e ilgilendiren habbe kendi üzerine tutu edilmesi neredeyse 5 kamer bilahare ödemeli yüzde 10 faizle 90 bin liralık verdi.

İ.D, 123 bin liraya satın alınan aracın gabi mütezayit 33 bin lirasına de kefil oldu.

Bozuk damadının gelişmemiş süre içre borcunu ödememesi halinde eve ve araca ahali koymakla yıldırma etmesi üzerine çıkar yol arayan Yıldıray Dönmez, eksantrik aynı akrabasının tavsiyesi üstüne Konya’nın Akşehir ilçesine anbean buradaki kişilerden bile namus borcu aldı.

Her iki olayda 250 bin liranın üstünde dolandırıldığını tez eden Dönmez, eşi ile birlikte Isparta Adliyesi’ne gelerek cürüm duyurusunda bulundu.

Dönmez, adliye çıkışında gazetecilere, kendisini dolandırdığını ati sürdüğü çarkıt damadına olan borcunu bitmek isterken ikinci tıpkı tuzağa düştüğünü söyledi.

Çarkıt damadının günü gelmeden alacağını istemesiyle olayların tırmandığını argüman eden Dönmez, “Bozuk damadım borcu bir dakika geçmiş ödememi isteyerek evi boşaltmamı söyledi. Bunun konusunda Akşehir ilçesinde bire bir akrabamın yönlendirmesiyle gittiğim şahıslardan aldığım mülk ile İ.D’ye olan borcumu ödeyip evimi yetişmek istedim.” ifadelerini kullandı.

Bu şahıslar tarafından 50 bin liralık itimat çektiğini, güven kartlarındaki 30 bin lira ile çektiği yüreklilik tutarını şüphelilere verdiğini öne süren Dönmez, daha çok güven çekebilmesi için “21 bin liralık sigorta gideri var” sözüne da inanarak bu parayı zanlılara vasıtasız verdiğini ileri sürdü.

Dönmez, “Itimat kartı borcunu kapatmamız lazım’ diyerek benden 30 bin teklik henüz aldılar. Bu kişilere birlikte toplamda 131 bin teklik civarında kaptırdım. Çarkıt damadımdan ve bana apotr olacağını söyleyen kişilerden şikayetçi oldum. Çokça mağduruz. Adaletin en gelişmemiş zamanda namına geleceğine inanıyorum.” diyerek konuştu.

Share: