Sakaryaspor Beceri Direktörü İlker Püren: “Çalıştırıcılık hayatım süresince ilk defa böyle bire bir baziçe ve skorla karşılaşıyorum”

– Sakaryaspor Ustalık Direktörü İlker Püren: “Çalıştırıcılık hayatım süresince ilk kez hakeza bir oyun ve skorla karşılaşıyorum”

MUĞLA – Bodrumspor ligin 8. haftasında karşılaştığı Sakaryaspor’u evinde 5 golle geçti. Aktif futboluyla gusto toplayan Bodrumspor baştan yükselişe geçti. Galibiyetten ufuk mutlu olduklarını belirten Bodrumspor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, “Biz akla yatkın kapatmaları yapıp, doğru pozisyonları yakaladık ve değerlendirdik. Haddinden Fazla güzelde tıpkısı galibiyet aldık o yüzden mutluyum” dedi.

Spor Ayak 1. Lig’in 8. haftasında kişi evinde Sakaryaspor’u ağırlayan Bodrumspor 5-0’lık skorla farklı kazandı. Maçın önceki yarısında çalışkan oynayan Bodrumspor 19 ve 26. dakikalarda Kenan Özer’in golleriyle 2-0 öne geçti. İlk yarının geriye mütezayit dakikalarında etkisini sürdüren Bodrumspor’üstelik Samet Yalçın’ın golüyle yeşil-beyazlı kol soyunma odasına 3-0 galip girdi. Maçın ikinci yarısına Sakaryaspor değişiklikle başladı. İlk yarıdaki etken futbolunu koruyan Bodrumspor’bile 58. dakikada Adis’in tanıtma yazısı golüyle yeşil-beyazlı ekip 4-0 öne geçti. Maçın temdit dakikalarında enerjik mevrut Bodrumspor’de, Samet Dik kendisinin 2, takımının 5’inci golünü kaydetti. Maçın vurdumduymaz artan dakikalarında ayrıksı gol olmazken, değme iki bando bile yakaladığı pozisyonlardan sonuç alamadı. Karşılaşmanın sona ermesiyle gelişigüzel Bodrumspor ortalama farkı ve maç fazlasıyla 14 puanla 2’inci sıraya yükselirken, Sakaryaspor ise 12 puanla 7’inci sıraya düştü. Öte yandan, tempo zevki efdal karşılaşmayı Bodrum Şehremini Ahmet Aras, gırnata virtüözü Hüsnü Şenlendirici, hanende Melik Altun tribünde izlem etti.

Çok iyicene tıpkısı yengi aldık

Maçın peşi sıra yorum fail Bodrumspor Beceri Direktörü İsmet Taşdemir, “Bizim amacıyla dörtköşe aynı gündü. Rakibi de çözümleme ettikten sonraları oyuncularımızla paylaştığımız seçkin şeyi sahada dakikasında şipşak gördük diyebilirim. 2 farklı takımdı bugün sahada karşılaşanlar, birisi bar oyununu haddinden fazla gani oynayama müteharrik ve vuzuh duruluk iyide uygulayan birisi birlikte bu zamana büyüklüğünde savaş gücü erdemli bire bir takımdı. Tığ akla yatkın kapatmaları yapıp, akilane pozisyonları yakaladık ve değerlendirdik. Haddinden Fazla güzelde benzeri galibiyet aldık o yüzden mutluyum. Sabık hafta Rize’dahi hele bu maçtaki pozisyonlardan haddinden fazla elan net pozisyonlarımız vardı amma maatteessüf atamadık orada yenmiş olduk Futbol bu yüzden domuzuna, attığınız zaman rastgele madde çokça iyicene atamadığınızda maatteessüf dağ oluyor” dedi.

Mağlubiyetten belde çeki yaşadığını belirten Sakaryaspor teknik Direktörü İlker Püren, “Burada oynadığımız oyun itibariyle hem bile aldığımız son itibariyle burada bu şekilde karşınızda olmaktan sıkıntı duyuyorum. Hiç beklemediğimiz ayrımsız baziçe ve adet. Futbolun içerisinde bunlar var amma oyunun başlama düdüğüyle gelişigüzel bildirme azından ayrımsız rüya ve skorun lehinize çevirebileceğiniz tıpkısı baziçe ortaya koyuyorsunuz. Zaman kesinlikle hangi olayın içerisine girebildik, hangi oyun oynayabildik. Futbol adına konuşabileceğimiz açıkçası tek madde yok. Hastalık bu şekilde inişli-çıkışlı grafik içerisinde olduğumuzu bile bilmiyorum. Mental olarak pik hazır olduğumuzu düşünüyordum amma sahada işlemler istediğimiz üzere gitmedi. Rakip bizden çok elan çok istedi. Antrenörlük hayatım süresince ilk kez böyle aynı baziçe ve sayı karşılaşıyorum. İnşallah bire bir elan hakeza dönme olamaz, çok üzüldüm. Maçı kaybedebilirsiniz amma oyundan konuşabiliriz. Konuşulacak ayrımsız oyunda bulunmayan” diyerek konuştu.

Share: