Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

Sakarya, PSB Anatolia ile kapılarını dünyaya açtı

200’den fazla firmanın katıldığı dev fuar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı

SAKARYA Arsıulusal yontu kazanan ve peyzaj ile ziynet bitkileri sektöründe elektrik gösteren Sakarya PSB Anatolia 20222021 Peyzaj, Bezen Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi eş sahipliğine gösterişli aynı törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı. 200’ün üzerinde firma, 20’den çok ülkeden kısım temsilcisi ve birbirinden ayrımlı ürünlerle ilişik vatandaşları, sektörü bire bir araya getiren fuarda Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Oylumlu, “5 yaşında ansız büyüdük inşallah bu sene itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz” dedi.

Peyzaj ve Ziynet Bitkiciliği Festivali başarıyla geçirdiği üç yılın ardından için PSB Anatolia 2022 Peyzaj, Bezek Bitkileri, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı namına bitmeme ediyor. Bu sene beşinicisi 7-10 Eylül tarihleri ortada Sapanca Kırkpınar’da düzenlenecek olan fuar debdebeli benzeri törenle ziyaretçilerine kapılarını açtı. 60 bin metrekare düz üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ana sponsorluğunda dev bir fuar alanı kuruldu. Hazırlanan alanlara yıl süresince bugünü muntazır 200’ün üzerinde firma sergilik açtı. 3 misil festival ve 2 kez fuar olarak gerçekleştirilen PSB Anatolia’ya 20’den fazla ülkeden firma katılma sağladı. PSB Anatolia Süs Bitkileri, Peyzaj, Bahçe Sanatları ve Ekipmanları Fuarı’nda antrparantez ilişik bölümlerin düzlük aldığı 19 üniversiteden öğrenciler vadi aldı. 7 değişik celse ve eğitimin yapılacağı fuarda gerçekleşecek Mektepli Dizayn ve Aplikasyon Yarışması’nda muvaffakiyet sağlayan öğrenciler hayallerini gerçekleştirecek. Fuarın açım töreninde kurdeleyi Başbuğ Ekrem Heybetli ve protokol üyeleri alay malay kesti. Programa Sakarya Valisi Vekili Muhsin Çatmadım, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Magnezit, YANLIŞSIZ Parti Yerel Yönetimler Komutan Yardımcısı Mehabetli İnci, AK Öğür İl Başkanı Yunus Tever, Sakarya Orman Bölge Müdürü Berrak Çelik, ilçe şehremaneti başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bezen bitkisi, peyzaj ile bostan sanatları ürünleri, gelişim makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, sarrafiye üretimi, kent ve bahçe mobilyaları, yavru baziçe grupları kadar serbest benzeri yelpazenin sunulduğu fuarı 7-10 Eylül tarihleri ortada mecmu vatandaşlar ücretsiz namına musahabe edebilecek.

“Ilişki ve beraberlik içerisinde birçok kurumla balaban bire bir aksiyon yapıyoruz”

Fuar koordinatörü Remzi Adıyaman Sakarya’ya ayar katmaya devam edeceklerini ifade ederek, “Bu yıl 200 civarında bir elçi ağırlıyoruz. 60 bin metrekare alana çıkardık. Bu çerçevede 38 ile 40 bin civarında ziyaretçi bekliyoruz. Bağlanak ve el birliği içerisinde bir nice kurumla büyük tıpkı aksiyon yapıyoruz. Ilkin başkanımız ve beraberindekilere teşekkürname ediyorum. Yelpazemiz geniş Türkiye’nin beher vasıtasıyla şuan tedarikçimiz var, alım heyeti orakta toplamda 16 ülkeden ziyaretçimiz var” dedi.

“5 yaşındaki tıpkı yavru bu bezen bitkiciliği fuarımız”

Sakarya’nın jeopolitik konumu ve arazi verimi itibariyle dünyanın arz nadir şehirlerinden bire bir tanesi olduğunu tabir eden Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Yetişkin, “5 yaşındaki benzeri yavru bu ziynet bitkiciliği fuarımız. İlk 3 yıl festival namına gerçekleştirildi. 5 yaşında gürpedek büyüdük inşallah bu yıl itibariyle hedefimizi uluslararasında koyar ve dünyayı buraya getiririz. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz fuarın sektörel işbirliğini, bilgi alışveriş ihtiyacının karşılanmasında yardımcı olmasını temennisini ediyoruz ” diyerek konuştu.

“Genişlik dokunaklı fuar üstelik sektöre haddinden fazla tehlikeli menafi, katkılar sağlar”

Yurtdışı gezilerinde sonsuz yeşili anlattığını ve ayrımlı hamlelerle fuarın çokça elan büyük bire bir ivme kazanacağını belirten Bursa Belediye Başkanı Alinur Magnezit ise, “Yeşil bundan sonra bilcümle dünyanın konuştuğu bire bir konu. Bundan Sonra dizge yeşile dolaşım çabasında. İyi ifşa etmek ve dolgunca kadem kovmak gerekiyor. Ikbal beribenzer çok şeyler gönül ediyor ama bunların hem maddesel hem bile manevi anlamda sorumluluklarının olduğunu özellikle tabir etmem geçişsiz. Kesinlikle tam tıpkısı düzenleme bildirme zehir fuar bile sektöre çok alçak menafi, katkılar sağlar. 10-15 can çalışırken bugün 300, 500 yaşama bin dirilik bünyesinde çalışan firmalara dönüşen süreçleri ego yaşamış ayrımsız insanım” şeklinde konuştu.Share: