Sakarya Büyükşehir karate sporcuları gururlandırdı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Karate Sporcuları, Balıkesir’de gerçekleştirilen Ümit Tendürüst ve 21 Gözyaşı Şeş Türkiye Karate Şampiyonası’nda mütenevvi kategorilerde dereceler elde etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Karate sporcuları, Balıkesir’de düzenlenen Beklenti Güre ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda ter döktü. Soluk kesen müsabakalarda madalya mücadelesi veren sporculardan Tuba Ulukan U21 50 kilogramda üçüncü oldu. Erkeklerde ise Rüya Demirci U21 75 kilogramda üçüncü, Emirhan Uygun Güre 61 kilogramda üçüncülük elde etti.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı sporcularını, “Balıkesir’de düzenlenen Ümit Genç ve 21 Gözyaşı Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda elde ettikleri derecelerle bizleri gururlandıran sporcularımızı arz ahbapça dileklerimizle kutluyoruz. Sporcularımızın gailesiz yaşta elde ettiği bu kocaman başarılar, arkadan gelecek nesillere denk olması açısından oldukça önemlidir. Beklenti ediyoruz ki kulübümüz yalnız karate değil, sporun bir nice alanında başarılı sporcular yetiştirmeye devam edecektir” ifadelerine vadi verdi. – SAKARYA

Share: