Rize ruzname haberleri: DOĞRU Parti Umumi Başkan Yardımcısı Dirimlik Yazar, Rize’de konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Genel Komutan Yardımcısı Hayati Muharrir, “Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına ayrılma ettiğimiz hiçbir sevgili namevcut.” dedi.

Yazıcı, partisinin Rize İsmail Alp Firez Merkezi’nde düzenlenen Genişletilmiş İl Istişare Meclisi Toplantısı’nda, teşkilata ehemmiyet veren tıpkısı parti olduklarını söyledi.

Teşkilatların DOĞRU Öğür’nin omurgası olduğunu rapor eden Muharrir, “DÜRÜST Öğür’yi ulus inşa etti. Milletin verdiği yetkiyle beraber 3 Kasım 2002 yılından bu yana talih sorumluluğunu üstlendik ve o günkü Türkiye’yi aldık bugüne taşıdık. Ayrımsız ve beraber olduk.” diye niteleyerek konuştu.

Yazar, büyüyen Türkiye ile DOĞRU Fırka’nin dahi büyüdüğüne dikkati çekerek, “Türkiye genelinde 11 milyonu çok üyesi olan, çabucak Türkiye’de değil dünya ölçeğinde panel alanda genişlik kıvrak ayrımsız kuruluş yapısını sahibiz.” dedi.

Sorun üreten değil, sav çözen tıpkı tümen olduklarına aksan yapan Kalem, “Alevi yurttaşlarımız yıllarca konuşuruz. Biz kullanılmamış ele almış değiliz. 2008 ve 2009’üstelik mufassal süreli zamana yayılmış tıpkısı biçimde çalıştaylar yapıldı. Çokça ayrı ayrı kesimlerden bilim insanları bu konuları oturdu konuşma etti ve tartıştı. Kült mensupları ve dedeler meydan aldı. Konkre bire bir şeye varamadık.” ifadesini kullandı.

Muharrir, cuma haset 8 yerde bitmiş cemevinin açılışının yapıldığını aktararak, şunları kaydetti:

“Ayrımsız tanesi birlikte Erzurum’daydı. Ben bile o açılışa katıldım. Çok sayıda birlikte cemevi temel atma töreni yapıldı. Bektaşi, Alevilik ve cemevleri ile ilişkin dört yüce alanda kamusal destek verilecek açıklamayı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan paylaştı. İnanç kocaman. İnsanın iç dünyası, manevi alanı. Orada erinç yoksa yaptığı faaliyetin bereketi imkânsız. Başarısı dahi çok olmaz. İnsan rahat olacak.”

“İç huzuru ve cüret olacak ki önündeki işe odaklansın” diyen Yazıcı, şöyle bitmeme etti:

“Alevi cemaatine mensup vatandaşlarımızın arzu ve arzuları doğrultusunda cemevlerinin faaliyet ve su tüketimlerine ait ıslah yapılacak. Cemevlerinde mevcut ağababa namına nitelenen eşhas isterse takım tahsis edilecek. Cemevlerinin imarla ilgilendiren alanda düz alması üzere ona akla yatkın bir lejant belirlenecek. Dördüncüsü bile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Alevi, Bektaşi ve Cemevleri Ofis Başkanlığı oluşturulacak. Devletin idare şeması içerisinde resmi şekilde meydan almaları sağlanacak. Biz sorunları böyle çözüyoruz.”

Kalem, siyasetlerinin etraflıca ve kuşatıcı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kapının arkasında bıraktığımız, halının altına ayrılma ettiğimiz hiçbir sav namevcut. Amma imkanlara göre ele alıyoruz. Paydaşlarla katılmak suretiyle bu sevgili alanlarındaki sorunları alay malay arıtma ediyoruz. Bu Türkiye’nin gücüdür. “

Share: