Rize bilgi… Rize Şehir Hastanesi deniz dolgu çalışmalarında sona yaklaşıldı

Rize’dahi bahir doldurularak düz yazı edilecek 850 akak kapasiteli Rize Kent Hastanesi üzere icraat bitmeme ediyor.

Taşlıdere ve Hamidiye mahalleleri beyninde 340 bin metrekare üzerine yapılacak Rize Kent Hastanesi üzere dolgu zemin çalışmalarına ocak ayında başlandı. Çalışmaların yıl sonuna büyüklüğünde tamamlanması planlanıyor.

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AA muhabirine, Rize Kent Hastanesinin mensur edileceği alandaki bahir dolgu çalışmalarının yüzdelik 80’lere yaklaştığını söyledi.

Diğer taraftan üstelik eksiltme çalışmalarının devam ettiğini tamlayan Çeber, “Bodur süre içerisinde, yıl sonunu bulmadan ihalesini yapacağız. İki almanak bir süre içerisinde dahi vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız.” dedi.

Çeber, güzelce aynı sayrılarevi mensur edileceğini ifade ederek, “850 kalifiye yataklı bir sayrılarevi olacak. İhtiyaç anında biz o sayıyı 1500’e kadar çıkarabileceğiz. her bir hastamız yattığı odadan bahir manzarası görecek.” diye konuştu.

Hastanenin mimarlık açıdan bile çokça domuzuna olacağını, Rize- Artvin Havalimanı kadar dolay mimarisi ve karakterini yansıtacağını nâkil Çeber, etrafındaki bahçe ve rekreasyon alanlarının da bire bir şekilde yapılacağını kaydetti.

Vali Çeber, hastanenin yalnız Rize’ye değil, Artvin’e, Erzurum İspir’den Rize’ye büyüklüğünde olan bölgeye, aynı zamanda Gürcistan’a bile hizmet edeceğini aktararak, şöyle dedi:

“Onunla dahi yeterli kalmayacağız. Hedefimiz Mutedil Asya’nın 4 milyon civarında olduğunu bildiğimiz nitelikli esenlik hizmeti ihtiyacı olan vatandaşları. Yani alışılagelen hizmetlerini alıp da nitelikli benzeri hizmet amacıyla eksantrik yere ihtiyaç duyan Itidalli Asyalıları da hedefliyoruz. Onları sağlık turizmi ile bu arada bu hastanemize getireceğiz. Söz Gelişi böbrek ameliyatı olacak. Diyeceğiz kim ‘Gel üç çevrim seni Rize’bile yaylalarda rehabilite edelim, sonra ameliyatını ol, sonrasında tıpkı hafta henüz lüzumlu termal tesislerimizde ister yaylalarımız da söz. Ondan sonradan hem beynen hem fiziken sağlıklı şekilde ülkene dön’. Böyle hedeflerimiz var. Bu hedefler amacıyla yapılan aynı şifahane olacak.”

Share: