Rize AFAD İl Müdürlüğünde 137 bakir personel göreve başladı

Rize Valisi Eksiksizlik Çeber, AFAD İl Müdürlüğünde göreve yıpranmamış başlayan personelle tıpkısı araya geldi.

Vali Çeber, AFAD Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette, gazetecilere, AFAD Müdürlüğünde hep 183 personelle kurumun doluluk oranının yüzdelik 98 seviyesinde olduğunu söyledi.

İl Müdürlüğü binasının Türkiye’da haddinden fazla nitelikli AFAD binalarından biri olduğunu tabir fail Çeber, “Türkiye’nin genişlik haddinden fazla kıyamet yaşayan ilinde afetlere değme yönüyle bütün hazırlanmaya mücahede ediyoruz ve buna mecbur olduğumuzu birlikte biliyoruz.” dedi.

Ilbay Çeber, fiziki namına tam binada personel anlamında açıkların kapatılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Burada göreve başlayan arkadaşlarım hepsi özenle bu mesleğe berceste. Kâffesi gelecekte bu bölgeye, bu ile, bu ülkeye ve belki üstelik dünyanın dört bir yanına afetlerle ilgili konularda hizmet edecek. 137 arkadaşımız Rize’bile AFAD Müdürlüğü içerisinde görevine başladı. Arkadaşlarımız filhakika galiba hazırlıklarla geldiler ve özenle seçildiler. Haddinden Fazla oylumlu bire bir yetişek dönemi geçirecekler. Bu eğitimin böylelikle Trabzon ve Artvin’in de sorumluluğunu üstlenmiş namına Rize’de hizmet edecekler. Bu arkadaşlarımızın rastgele biri alelhusus muhtemelen afetlerde profesyonelleşecekler. Bazısı çığ, kimi kimyasal dirim bilimsel ışın etkin çekirdeksel tehditler üstüne kimisi yeğin, kayşa ve kayaç düşmesi üzere afetlerde haddinden fazla henüz bereketli büyümüş olacak.”

Afet öncesi tedbir faaliyetlerinin çokça büyük afetlerden koruduğuna dikkati çekici Çeber, “Bu yıl kıyamet yaşamadık. Ego 4 yıldır Rize’deyim ve seçme sene nazik kıran yaşadık. Ama herhangi bir birinde can kayıplarımıza karşın şunu gördük; Rize’ye yağan yağmur, Rize’nin uğraştığı su bazlı afat, bu hazırlıklarını, bu donanımlarını yapmamış apayrı illerde olsaydı haddinden fazla şişman felaketleri konuşuyor oluruz. Devletimizin facia öncesi tedarik faaliyetleri bizleri çok şişman afetlerden gerçekte koruyor. Bu anlamda geliştirme çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ilbay Çeber’e, Ilbay Yardımcısı Gülhani Âşık Zerrin bile zevcelik etti.

Share: