Revan merdivenin kapağını çaldılar, hınç saçtılar

Revan merdivenin kapağını çaldılar, tehlike saçtılar

Metrodaki giden merdivenlerin mazgallarını arakçı hırsızlar vatandaşların canını hiçe saydı

Giden basak kuyu kapaklarını çalıp arkalarında 1.5 metrelik mezar bıraktılar

BURSA – Bursa’bile hırsızların hedefi metrodaki yürüyen merdivenlerin kapakları oldu. Geceleyin saatlerinde kuyu kapaklarını arakçı hırsızlar vatandaşların canını hiçe sayarak arkalarında 1.5 metrelik mezar bıraktı.

Fenomen, tün saat 03.00 sıralarında dalan Osmangazi ilçesi Şehreküstü Yer Altı Treni istasyonunda yaşandı.

Edinilen bilgiye göre; araçlarıyla geceleyin saati gelen hırsızların hedefi bu nöbet da metrodaki giden merdivenlerin kuyu kapakları oldu. Giden merdivenin çıkışında kâin 60 kiloluk kuyu kapaklarını düz hırsızlar arkalarında kestirmece 1.5 metrelik bir çukur bıraktı. Durumu erken ayırt fail şehremaneti ekipleri, merdivenleri durdurup etrafına şerit çekerek, beklenen bir facianın yaşanmasını engelledi.

Hiç vicdan kalmamış

Sabah saatlerinde metroyu bürümek talip vatandaşlar ise duruma tepki göstererek, “Hırsızlar çok insanı mağdur ederken on paralık düşünmediler mi ? Hadi tığ benzeri şekilde başımızın çaresine bakıyoruz. Buğulanmış ve mânialı insanlar ne yapacaklar. Bunlarda hangi kıymetiharbiye hangi dahi vicdan eskimiş” dedi.

İhbar konusunda gelen polis güçleri ekipleri ise olayla ilişik iş başlattı.

Geçtiğimiz günlerde birlikte Gaziantep’te analog görüngü yaşanmıştı. Bu olay bile hırsızların bağlantılı çalıştıklarını gözler önüne serdi.

Share: