Rektör Kutluhan ve Başbuğ Zolan mektepli toplulukları ile tıpkı araya geldi

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan ve Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, 24-25 Şubat 2023 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirilecek olan Iye Bölgesi Kariyer Fuarı 2023 (EgeKaf’23) Bilgilendirme Toplantısı üzere Pamukkale Üniversitesi mektepli toplulukları ile tıpkısı araya geldi.

PAÜ İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi (İİBF) A Blok Şehit Piyade Mülazım Bekir Fert Kerek Konuşma Salonu’nda planlı toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ilkin tutmak amacıyla Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Temiz Atar, Rektör Yardımcısı ve PAÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. M. Ensar Yeşilyurt, Dekan Yardımcısı ve PAÜ Kariyer Planlama Aplikasyon ve Araştırı Merkezi (PAÜ KARMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Ulaş Koyuncuoğlu, PAÜ öğrenci toplulukları müşavir talim üyeleri ile topluluklara uzuv öğrencileri katıldı.

Toplantıda önce namına PAÜ KARMER Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Ulaş Koyuncuoğlu’nun EgeKaf hakkında gerçekleştirdiği genel aynı bilgilendirme sunumu yapıldı. T.C. İnsan Kaynakları Ofisi önderliğinde düzenlenen kariyer fuarlarından biri olan EgeKaf ile ilişik murat ve hedefler, hissedar üniversiteler kabil noktalarda bilgilendirme yapılan sunumda ayrıca; Yetenek Yapısı, Kariyer Kapısı, Ulusal Staj Programı, YTNK TV, Meze Yetenekte konularında bilgilendirmeler dahi yapıldı.

Sunumun ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Cahillik Meclisi’nin gerçekleştirdiği çalışmaları anlatan gelişmemiş tıpkısı videoteyp lokma tatlısı izlendi. Sunumların sonrasında, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve arkası sıra Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan öğrencilere hitaben konuşmalar gerçekleştirdi.

“Egekaf’23’e Türkiye’dahi 400 bin toplanmış katılım hedefinde. 100 bini Denizli’den olsun istiyoruz.”

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Zaman, Denizli karı sahipliğinde yapacağımız Veli Bölgesi Kariyer Fuarı 2023 amacıyla mektepli toplulukları buluşmamızın ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu buluşmamızda Büyükşehir Uray Başkanımız Osman Zolan üstelik sizlerle ayrımsız araya süzülmek istedi. 47 bin öğrencimizin Yetenek Kapısı’na kaydolmasının makro olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde bizler paydaş Üniversiteler ile EgeKaf üzere bir araya geleceğiz. Onların öğrencileri üstelik Kabiliyet Kapısı’na taşıt olacak. Hedefimiz 80 bin. Bizler bu konuda Denizli’nin gösterişli katılımı olsun istiyoruz. Egekaf’23’e Türkiye’üstelik 400 bin toplanmış katılma hedefinde. 100 bini Denizli’den olsun istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız. Mektepli topluluklarımızın bu noktada hususi gayretleri ve istekleri olacak. EgeKaf’23’ün merkezinde mektepli topluluklarımızın olmasını istiyoruz.”

“Pamukkale Üniversitesi akıbet yıllarda, Rektörümüzün gayretleri ile daha da yukarıya ve ileriye makul çıkıyor”

Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan gerçekleştirdiği konuşmasında şunları dile getirdi:

“Bizim gençlere bakışımız, pozitif ayrımcılık seviyesindedir. Sorunlara baştan sona gençlik gözüyle bakmaya himmet ediyoruz. Site Konseyi Gençlik Meclisimiz vesilesi ile darülfünun öğrencilerimizle bile mütenevvi bir nice aktiflik ile bir arada oluyoruz. Geçtiğimiz yıl İzmir’da yapılan EgeKaf’ın bu sene Denizli’üstelik gerçekleştirilmesini çok umu etmiştik. Rektörümüzün bu konuda, aktif girişimleri ve gayretleri sonucunda Denizli’bile Pamukkale Üniversitemizde yapılması sağlandı. Alelade bu ayrımsız başarıdır. Başta Rektörümüze, Üniversitemizde himmet fail herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah hep gelişigüzel muvaffakiyetli olacağız. Rey varsa gayret varsa başarırız diye düşünüyorum. Egekaf’23’ün başarı ile gerçekleşmesini arzu ediyorum.”

Konuşmaların ardından derinti soru-karşılık kısmı ile bitmeme etti. PAÜ Mektepli Toplulukları üyeleri EgeKaf’23 üzere erişim, konaklama, enfrastrüktür, fuar çerçevesinde hazırlanması planlanan değişik etkinlikler üzerine sorular sorarak vukuf alışverişinde bulundular. Çeşitli sektörlerden fuara katılması talep edilen millî-yerli firmaların katılma ve İK prosedürleri ve ayrımlı konularda kayran alması planlanan stantlar üzerine de kuruntu alışverişinde mevcut güruh böylelikle hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. – DENİZLİ

Share: