Polisler ve dallar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

Polisler ve kollar uçurtma şenliğinde doyasıya eğlendi

BURDUR – Burdur İl Güvenlik Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Bölüm Müdürlüğü aracılığıyla çocuklara müteveccih uçurtma şenliği düzenlendi. “Gençlik ile Umum ele” adlı uçurtma şenliğinde polisler çocuklarla uçurtma uçurdu.Etkinliği 3 okuldan 100 civarında mektepli katıldı.

Ilbay Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, “Itimat Umumi Müdürlüğümüzün başlattığı Bala Dostu Polis Güçleri mantığı çerçevesinde Bala ve Gençler Içtimai Himaye ve Bindi Programı çerçevesinde bugün burada uçurtma şenliğinde çocuklarımızla polisimizin paçarız birbirlerine sevgilerini saygılarını ortaya koydukları, polisimizin toplumla birleşimini ortaya koyduğu bir güzel projede beraberiz. Çocuklarımıza bahtiyar ayrımsız gelecek diliyoruz, onların mutlu geleceğini de inşallah polisimizle, jandarmamızla, devletimizin hep alım ve kuruluşlarıyla sağlamaya bitmeme edeceğiz” dedi.

İl Güvenlik Müdürü Ümit Bitirik ise “Proje çerçevesinde Ocak ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Bitirmiş Komutanlığı jandarma teşkilatımız ile çalışıyoruz. Şu anda 3 okulumuzdan 100 çocuğumuz var. Antrparantez Familya ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Bağlılaşım Evleri Sitesi’nde küsurat dallar var. Bu kestirmece üç aydır bitmeme fail tıpkı projedir. Zaman üstelik aşamalarından biri olan Uçurtma Şenliğindeyiz. Bundan ahir etkinlikler için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” diyerek konuştu.

Göl Polis Güçleri Istirahat Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Burdur Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, İl Güvenlik Müdürü Beklenti Bitirik, İl Uyanık Komutanı Miralay Mustafa Güder, öğretmenler, öğrenciler ve polisler katıldı.

Share: