Petlas 2022 Türkiye Offroad takviminde heyecan Sakarya’da yaşanacak

Petlas 2022 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın 5’inci fut yarışı, 9-10-11 Eylül tarihlerinde Sakarya’bile gerçekleştirilecek.

Petlas’tan yapılan açıklamaya bakarak, yarışa Türkiye’nin ayrımlı şehirlerinden 29 açkı ve 58 sportmen katılacak.

54 Otomobil Sporları Kulübü aracılığıyla planlı yarışma, 9 Eylül Cuma haset Kent Meydanı-Spor Ada Tesisleri’nde gerçekleştirilecek seremonik start ile başlayacak.

Sezonun 5’inci yarışında şampiyona ve podyum kovalayan sporcular, 10 Ilkgüz Cumartesi 09.00’dan itibaren Kömürlük köyünde kayran kayran dayanırlık etabını 4 el geçecek.

11 Eylül Alışveriş haset ise Karaköy’de saha düz Spor Cezire Tesisleri’ndeki seyirci etabını 3’er öğün geçerek fakül toplayacak yarışçılar, saat 18.00’birlikte düzenlenecek ödül töreniyle organizasyonu noktalayacak.

-“İsim sponsoru namına kayran kabul etmek bizlere gurur veriyor”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Petlas Bey Direktörü Ahmet Candemir, Sakarya’de gerçekleştirilecek yarışın 2 etaptan oluşacağını belirterek, şunları kaydetti:

” Herhangi Bir geçen etapta elan birlikte çok heyecanın yaşandığı offroad şampiyonasının sponsorluğunu üstlenmekten kıran nazik çekicilik duyuyoruz. Bu yarışla şampiyonada final heyecanına benzeri kadem daha yaklaşmış oluyoruz. Bu organizasyonlarda elde ettiğimiz deneyimleri sargaç teknolojisine uyarlamak ve içtimai sorumluluk bilinciyle Türkiye’de spora destek çevirmek vizyonuyla buradayız.

Öngördüğümüz hedefler doğrultusunda sürdürülebilir büyümeye, gelişmeye ve fazlalık derece üretmeye bitmeme edeceğiz. Bu yaklaşımla sportif rekabete ve böyle bir organizasyona isim sponsoru yerine bindi seçmek bizlere gelgel veriyor.”

Share: