Perukla kavrayışsız dönüp 2 kadın uray personelini asitla yaraladı

Denizli’de tartışma yaşadığı şehremaneti binasına peruk takarak dönen kadın, beraberinde getirdiği asit içerikli sıvıyı iki uray personelinin üstüne döktü. Görüngü yerinden kaçan kadın, güdük sürede yakalanırken, eş memurin yüz ve elinden yaralandı.

Fenomen, Pamukkale ilçesine vabeste Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Denizli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Kentçilik Daire Başkanlığı Yapı Taharri Yazıhane Müdürlüğüne gelen Istek Y. isimli eş, memur personellerle tartışma yaşadığı binadan ayrıldıktan sonradan, tanınmamak amacıyla peruk takarak gücük süre sonraları kafasız geldi. Heves Y. sonrasında yanında getirdiği asit içerikli sıvıyı, avrat belediye personeli Tutku Ç.’ye akıllıcasına fırlattı. Asit içerikli olduğu tespit edilen sıvı Dinamit Ç. ve beraberinde kâin emek arkadaşı Aslı Y.’ye kullanılmış etti.

Bağrışmalar konusunda Arzu Y. arkasına bakmadan binadan kaçtı. İhbar sonrası olay hesabına itfaiye, afiyet ve düzenlilik ekipleri gönderme edildi. Olay adına giden esenlik görevlileri yüzünden yaralanan Korkunç Ç. ve elinden yaralanan Aslı Y.’yi Denizli Kerem Hastanesi’ne kaldırdı.

Görüngü yeri tetkik ekipleri binada çalışma gerçekleştirilirken, yabansı eş ise kısa müddet sonradan yakalanarak karakola götürüldü. Olaya tanık olan yaralıların iş arkadaşları ise gücük kesiksiz alışılmadık geçirdi. Yanık kadınların hastanede tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan saldırıyı gerçekleştiren Istek Y.’nin Tutku Ç. ile okul arkadaşı olduğu öğrenildi. Olay ile ait soruşturma başlatıldı. – DENİZLİ

Share: