Özdağ: “Soylu’yu Yıldırma Ettiğim İddiasıyla Fezleke Hazırlaması Sıkılma Verici Olmanın Çokça Ötesindedir. Siz Ne Cumhuriyetin Başsavcısısınız?”

Yengi Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, ” İçişleri Bakanlığı’nın bütün ustalık ve fiziki strateji imkanlarıyla politik muhaliflerini izleten bir İçişleri Bakanının anayasayı çiğneyerek beni ve Galebe Partisi kadrolarını ağırbaşlı kullanımıyla Hatay ve Kilis’e sokmamasına rağmen bakan ile ilişkin anayasayı ihlal suçundan soruşturma başlatamayan Ankara Cumhuriyet Altını başsavcısının benim tweetle Soylu’yu tehdit ettiğim iddiasıyla hülasa hazırlaması sıkılma verici olmanın çok ötesindedir. Siz ne cumhuriyetin başsavcısısınız” dedi.

Yengi Partisi Genel Başkanı Beklenti Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu yıldırma ettiği iddiasıyla karşı özet hazırlanmasına aksülamel gösterdi. Özdağ, bugün Galebe Partisi Genel Merkezi’nde düzenlediği toplantıda şunları söyledi:

“Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığı, Mayıs 2022’üstelik aynı tweet atarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu zılgıt ettiğim iddiasıyla benzeri fezleke hazırlayarak Doğruluk Bakanlığı’na yollamış. 5,5 ay sonra gözdağı olduğunun anlaşılması amacıyla attığım tweetteki tehdidin yabansı gizli bire bir tehdit olması lazım. Fakat 5,5 ay sonradan ceza hukukunda bilirkişi olan savcılar tweetin gözdağı içerdiğini anlamışlar. Bilirkişi savcılar fakat 5,5 ayda anlamışlarsa Süleyman Aristokrat’nun bu tehdidi anladığını düşünmüyorum. Doğrusu cumhuriyet altını savcılığı müessesesi üzere berenarı hazin bire bir durumla karşı karşıyayız.

“ARISTOKRAT’YU TEHDİT ETTİĞİM İDDİASIYLA HÜLASA HAZIRLAMASI PERDE VERİCİ OLMANIN HADDINDEN FAZLA ÖTESİNDEDİR. SİZ HANGİ CUMHURİYETİN BAŞSAVCISISINIZ?”

Mavera yandan elindeki İçişleri Bakanlığı’nın bütün ustalık ve fiziki izleme imkanlarıyla siyasi muhaliflerini izleten tıpkısı İçişleri Bakanının anayasayı çiğneyerek beni ve Utku Partisi kadrolarını korkulu kullanımıyla Hatay ve Kilis’e sokmamasına rağmen vekil ile ilgilendiren anayasayı ihlal suçundan anket başlatamayan Ankara Cumhuriyet Altını başsavcısının benim twetle Aristokrat’yu tehdit ettiğim iddiasıyla fezleke hazırlaması utanç donör olmanın haddinden fazla ötesindedir. Siz ne cumhuriyetin başsavcısısınız?

“SOYLU, TÜRKİYE VE AK PARTİ İÇİN İÇ VE DIŞ POLİTİKADA BALABAN BİR YÜKE DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Soylu, Türkiye ve YANLIŞSIZ Parti üzere iç ve aut politikada iri tıpkı yüke dönüşmüştür. Bu yükün maliyeti her güzeşte dönme ülkemiz amacıyla artmaktadır. Türkiye’ye içerde ve dışarıda uymazlık veriyor bu şahsiyet, bu zatın eylemleri, bunlar bundan sonra dile düştü, bunların üstü örtülebilir olmaktan bundan sonra. Bunlar arsıulusal servislerin kayıtlarına giriyor. Erdoğan, illet ise Soylu’yu görevden almaya cesurluk edemiyor. Soylu’nun deminden bile Utku Partisi karşısında yargının arkasına saklandığını görüyoruz.

“GÜNLÜK DAVRANIŞLARINDAN BAKANLIKTAN IHVAN NE BÜYÜKLÜĞÜNDE KORKTUĞUNU BELLİ ETTİĞİNİ ANLATIYORLAR”

Süleyman, hangi büyüklüğünde nazik suçlar işledin, bizim bilmediğimiz suçlarında var ki beribenzer haddinden fazla korkuyorsun sen, günlük davranışlarından bakanlıktan rüfeka hangi kadar korktuğunu muhtemelen ettiğini anlatıyorlar. Bak, böyle siyaset yapılmaz. Sağlığın bozuldu hempa az buçuk kendine özen cilt, kalpten tıpkısı yerde ölüp kalacaksın. Hep bu baskılar Galebe Partisi’ni ve beni durdurmayacak, anlayışsız kadem attırmayacak. Seninle ve zihniyetini olta eden kadrolarla mücadele etmeye bitmeme edeceğiz.

“KAYITLI OLANLARIN SAYISI 7 MİLYON 956 BİN 922”

Vatansever İçişleri Bakanlığı bürokratları gerçekleri benimle paylaşmaya bitmeme ediyorlar. İçişleri Bakanlığı’ndan mevrut serencam vukuf notundaki bilgileri paylaşıyorum, makul olduğunu sen biliyorsun, vekil yardımcıların biliyor ya sen izah yaptıktan iki aktarılma bilahare geldi bu (hikmet). Eğreti siper altındaki Suriyeli sayısı söylediğiniz kabil 3 milyon 700 bin küsur değil, 4 milyon 778 bin 19. Uluslararası himaye altındaki kopya 572 bin 468, tevakkuf müsaade belgesi 2 milyon 646 bin 441, sonunda mukayyet olanların sayısı 7 milyon 956 bin 922. Değil mi Süleyman? Hadi bak bakayım bugünkü kayıtlar nasılmış? Vatansever bürokratlar ‘7,5-8 milyon ortada Suriyeli olduğunu oranlama ediyoruz’ diyorlar.

“MERSİN’DA PKK BASKINI İLE İLGİLİ VERDİĞİN BİLGİLER BILE YANLIŞ…ECIR VEREREK 500’E YAKIN SURİYELİ GEÇİYOR MU GEÇMİYOR MU SÜLEYMAN?”

Kızıltepe-Ceylanpınar arasından 4 bin 500 dolarla 2 bin 500 dolar ortada tıpkı sevap vererek 500’e mümasil Suriyeli geçiyor mu geçmiyor mu Süleyman? Siyasiler tarafından servet karşılığı yurttaşlık verilmeye devam ediliyor mu ediyor mu? İsimleri elan açıklamıyorum, hangi siyasilerin servet aldığını yurttaşlık satmanın karşılığında. Mersin’bile PKK baskını ile ilgilendiren verdiğin bilgiler üstelik hatalı. Lazkiye’den gemiyle gelmişler anca uçarak falan değil. Bilahare gemiden uçmuşlar. Kızıltepe ile Ceylanpınar beyninde 20 Ekim 2022’bile saat 14.00’te 25 Suriyeli yakalandı mı? Sınırın öteki marifetiyle senin çok sevdiğin ÖSO’cular bu geçişleri organize ediyor mu?”

Özdağ; CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Karışık parayı yani bilyon dolarları, yani eroin paralarını Türkiye’nin cari açığını finansmanında kullandılar” açıklamasının anımsatılması üstüne şunları söyledi:

“CHP Umumi Başkanının Yengi Partisi’nin açıklamalarını adım adım izlemesini takdirler karşılıyorum. Benzeri süre geçmiş domestik ve milli escobar afişiyle Türkiye’da uyuşturucuyla uğraş konusunda tıpkısı farkındalık yaratmayı amaçlamıştık, olağandan benzeri farkındalık ortaya bundan sonra. Biz tıpkı Amerikalı sanatçının başını kullanmıştık, Bruce Willis. Ancak nedense bazen sayın savcılar bunlar cumhuriyet savcıları benzeri bildikleri vardır, kastettiğimiz kişinin Süleyman Soylu olduğunu söylediler. Ne biliyorlar acep Süleyman Soylu olduğunu söylüyorlar. Tığ üstelik soruyoruz savcılara tığ Bruce Willis’i kastetmiştik siz ne oldu da Süleyman Aristokrat’yu kastediyorsunuz? Sayın Savcılar, gül kabilinden bire bir vekil var ortada onunla ait escobar olduğu iddiasında bulunuyorlar, hakeza tıpkı kabulleri var mahsus. Eksiksizlik beye da bizi takipte kalmasını öneririm ver rağbet ederse namına bizim asmış olduğumuz pankartın bire bir örneğini yolların, CHP Genel Merkezi’ne assınlar.”

“ELAN AŞKIN MOLEKÜL BİLİYORUZ AMMA KAMUOYUYLA PAYLAŞILMASI TEKNİK NAMINA GEREKLİ SIFIR ŞEYLER”

Özdağ, “Mersin’dahi yaşanan terör saldırısına ait elinizde elan çok bilgi var mı” sorusuna; “Hangi yapacaksınız henüz detaylısını? Hadiseleri yaşadık, bütün gelişigüzel gördük. Var elbette daha fazla molekül biliyoruz ama kamuoyuyla paylaşılması ustalık adina zaruri sifir şeyler” yanıtını verdi.

Share: