Osmaniye’nin natürel güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

Osmaniye’nin tabii güzellikleri ve spor branşları duvarlara nakşedildi

OSMANİYE Osmaniye’de Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü vasıtasıyla, Karaçay Rekreasyon Alanı’nda bulunan atletizm pisti duvarına Osmaniye’nin tabii güzellikleri ve spor branşları konulu zar resimleri yaptırıldı.

Zar resimlerini inceleyici Ilbay Erdinç Yılmayan, mesai hakkında Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’dan bilgelik aldı. Çevik, Karaçay Saklı Şelale, Karatepe kilimi, Osmaniye düzlük fıstığı, Kastabala Antik Kenti’nin resimlerinin birlikte 24 spor branşının meydan aldığı resimlerin Abdurrahman Keskiner Evire Çevire Sanatlar Lisesi öğretmeni Mehmet Ağcadağ ve çıkışlı öğrencileri tarafından yapıldığını kaydetti.

Duvarlara çizilen resimlerin yaşıt aynı proje olduğuna değinen Ilbay Yılmaz, “Eke bir görüntü oluşuk. Bu resimleri yapanlar Adamakıllı Sanatlar Lisemizin öğretmeni ve öğrencileri. Oldukça eş benzeri proje. Osmaniye’mizin değerlerini sahne fail resimlerle buraya haddinden fazla adamakıllı bire bir fon kazandırılmış. Kendilerine haddinden fazla teşekkür ediyorum. Şuna inanıyorum, hakeza sıradan dokunuşlar Şehrimize haddinden fazla husus kazandırabilir. İnşallah Osmaniye’mizi güzelleştirecek bu aşağı adımları büyüterek, artırarak bitmeme edelim. Gayrı sokaklarımızda da sair duvarlarda birlikte hakeza fena hâlde resimlerle devam edersek inanıyorum ki Osmaniye’mizin görüntüsüne çokça anlam kazandıracak aynı himmet olacaktır. Bu çalışmada emeği sabık bilcümle arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.Share: