Osmaniye’de 1000 depremzede, şimendifer vagonlarında konuk ediliyor

OSMANİYE’de tahminî 1000 depremzede, yataklı şimendifer vagonlarında mihman ediliyor. Sarsıntıdan sunu çokça etkilenen ayrıntılar ise arkadaşları ve oyuncakları ile oynayıp depremin etkisini unutmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma hastalık olduğu 10 ilden Osmaniye’de kâh bölgelerde gerileme kaldırma çalışmalarına başlanılırken, kâh bölgelerde ise istirdat çalışmaları sürüyor. Evleri hasar gören ve yıkılan depremzedelerden bire bir kısmı AFAD aracılığıyla kentin değişik noktalarına kurulan çadırlarda kalırken, bazıları ise Osmaniye Katar İstasyonu’na konuşlandırılan yataklı vagon 14 vagonda mihman ediliyor.

Yaşadığı tırsmak meşbu anları anlatan aynı vatandaş, “Evimizde gelişmemiş şeyler var ama birey kaybı namevcut, servet cesim değil. Şu anda bile tren vagonlarında kalıyoruz. Cenabıhak razı olsun hükümetimizden, devletimizden” dedi.Gece uykuda mevrut depremle sarsıldıklarını belirten ayrımsız depremzede ise, “Buna şükür, ölüm yok. Cenabıhak binlerce şükür olsun, çıktık. Bağımlı zorlandık, korktuk. Allahtan gelene boynumuz kıldan detaylı. Allah razı olsun biz hareket sonrasında katar garına geldik” diyerek konuştu. Deprem anında aksiyon durumunda olduğunu rapor fail ayrımsız vatandaş ise hızla hariç çıktıklarını ve çok korktuklarını belirterek, “Depremden sağ salim kurtulduk. Osmaniye şimendifer garına geldik ve burada vagonlarda kalıyoruz” ifadelerini kullandı.

Depremden etkilenen dallar da çok korktuklarını belirterek yaşadıkları o anları anlattı. Torunlar şimendifer garındaki vagonlarında arkadaşları ile ya bile telefon ve oyuncakları ile oyunlar oynayarak ilk kânun geçirdiklerini ve rahat olduklarını tabir etti.

Share: