Okula yıpranmamış başlayan miniklerin ilk ahit heyecanı

– Okula yıpranmamış başlayan miniklerin geçmiş ahit heyecanı

SAMSUN – Samsun’da beş 1. sınıf ve anaokulu öğrencileri, ‘uzlaşma haftası’ kapsamında karşı karşıya eğitime başladı. İlk çevrim olması cihetiyle minikler heyecanlı anlar yaşarken aileleri de öğrencilerin heyecanına ortak oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı marifetiyle açıklanan takvimle gelişigüzel anaokulu ve beş 1. dershane öğrencileri harmoni haftası kapsamında bugün karşı karşıya eğitime başladı. Samsun’un bir nice noktasında tahminî 35 bin mektepli, veliler ile gelişigüzel sabahleyin saatlerinde okulun yolunu tuttu.

İlkadım ilçesinde kâin Sakarya İlkokulu’na sabah saatlerinde giden mektepli ve velilerin heyecanları yüzlerinden okundu. Okulun evvel günü çeşitli etkinlikler düzenlendi. Minik öğrenciler ilk kez okula gidecekleri için, kıraat, barı öğrenecekleri amacıyla ve yıpranmamış arkadaşlıklar edinecekleri üzere bahtiyar olduklarını dile getirdi. Kimi veliler ise geçmiş çocuklarını okula göndermenin heyecanını yaşadığı tabir etti.

Çocuk, sülale ve sarıklı hisse senedi birliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor

Milli Eğitim Bilimi Bakanlığınca 2022-2023 terbiye ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bu sene ekol öncesi, beş ve ortaokula başlayacak öğrenciler için uygulanmak amacıyla kullanılmamış aynı kösemenlik çalışması ve ahenk eğitimleri programı hazırlandı. Bu eskimemiş pratikte bala, ev ve sarıklı gelişim birliğinin güçlendirilmesi, çocukların okula uyum süreçlerinin cılız ve problemsiz ayrımsız şekilde tamamlanması amaçlanıyor. Bu çerçevede ahenk eğitiminin başlayacağı 5 Eylül’üstelik yekpare ekol öncesi ve ilkokul kaliteli öğretmenleri tarafından ailelere müteveccih yüz yüze brifing toplantıları gerçekleştirilecek. Düzenlenecek etkinliklerin aplikasyon çizelgesine bakarak, bir numara ahit yemeden içmeden ailelere müteveccih ‘Çocuğum Okulda’ sunumu yapılacak. Bu sunumda ekol yönetimi, sınıf öğretmenleri ve delil öğretmenler amade bulunacak. İkinci günde ekol yönetimi ve sınıf öğretmenlerinin katılımıyla çocuklarıyla gelişigüzel ailelere gruplar halinde okulun bağırsak ve aut ortamı tanıtılacak. Üçüncü, dördüncü ve beşinci günlerde ise torunlar dershane öğretmenleri ile birlikte ahenk haftası etkinliklerine katılacak.

Share: