Okul öncesi eğitimde “ücretsiz yemek” uygulaması başladı

Meslek öncesi eğitimde “ücretsiz yemek” uygulaması başladı

KIRIKKALE – Kırıkkale’de, 2022-2023 yetişek talim yılının ikinci döneminin başlamasıyla alay malay anaokulu ve esas sınıflarındaki kül öğrencilere üstelik “ücretsiz kemirmek” uygulaması başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle eğitim öğretime sunulan aranın ardından 71 ilde ekol öncesi, ilköğrenim ve ortaöğretim okullarında eğitim tedris dönemi başladı. Kırıkkale’bile, ikinci dönemin başlamasıyla alay malay anaokulu ve ana sınıflarındaki tamam öğrencilere dahi “ücretsiz kemirmek” veriliyor. Ayrıca, 500’ün üzerindeki depremzede mektepli de yıpranmamış okullarında ibret başı yaptı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Santralci, yaptığı açıklamada, deprem bölgelerinden gelen öğrencilerin kullanılmamış arkadaşları ve öğretmenleriyle gelişigüzel derslerine başladığını söyledi. Santralci, 500’ün üzerinde depremzede öğrencinin okullara naklinin yapıldığını belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla dahi ekol öncesi umum öğrencilere ücretsiz kemirmek uygulamasının başladığını tabir fail Santral, “Ayrıca taşımalı eğitim bilimi yapan kurumlarımızdaki ve pansiyonu olan okullarımızdaki ihtiyacı olan çocuklarımızın birlikte yemekleri bakanlığımızca ücretsiz veriliyor. Edisyon tıpkı süreçten geçtiğimiz hakeza bir dönemde yekpare çocuklarımıza keyif olsun diyor, başarılar diliyorum” dedi.

Share: