Öğretmenler, günlerini kutladı

24 Son Teşrin Öğretmenler Haset Balıkesir Valiliği bünyesinde hazırlanan programla kutlandı. Hayat Kurultay Merkezi’nde planlı tebrik kartı programında mesleğe bakir başlayan öğretmenler kasem ederken, Öğretmenler Günü dolayısıyla planlı Sportif, Kültürel ve Sanatsal etkinlik ve yarışmaların dürü töreni gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü yoluyla birleştirme edilen 24 Son Teşrin Öğretmenler Günü tebrik programında bu yıl Rahmi Kula Rum Lisesi görev aldı. saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tebrik kartı programında daha sonraları öğretmenlerin ve protokolün konuşmaları vadi aldı. Emekliye ayrılan öğretmenler yerine üç öğretmene bakım haysiyet belgesinin sunulmasının peşi sıra bağış töreni ve “Öğretmene Vefa” isimli oratoryo sunuldu. Kutlama programı öğretmenlerden oluşan ahali oyunları ekibinin gösterisiyle sona erdi.

Tebrik Kartı programının açılışında geçmiş adına aday öğretmenler hesabına Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Küçük Asya Lisesi Hikmet Öğretmeni Gülşah Çakırdoğan, günün meal ve önemine ilgilendiren konuşmayı dahi Mümessil Sarıklı Sibel Topaloğlu yaptı. İl Milli Terbiye Müdürü Mehabetli Tatlı’nın 24 Son Teşrin Öğretmenler Haset zımnında yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin kutsallığına değindi. Kendisi ve eşi dahi sarıklı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise hava adına öğretmenlerin yanı sıra olduklarını rapor etti. Programda en üst olarak konuşan Vali Hasan Şıldak bile öğretmenlerin toplumun geleceğini belirleyen şahıslar olduğuna dikkat çekerek öğretmenlerin katkılarıyla bitmeme fail BİGEP üzerine bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından tekaüt olan öğretmenler hesabına Asuman Su, İdris Kutluay ve İdris Şahin’e bakım haysiyet belgesi sunuldu. Programın devamında sportif, kültürel ve sanatsal aktiflik ve yarışmaların dürü töreni gerçekleştirildi. Rahmi Kula Küçük Asya Lisesi tarafından hazırlanan Öğretmene Vefa Oratoryosunun izlenmesinin arkası sıra öğretmenlerin oluşturduğu halkoyunları gösterisi yapıldı. – BALIKESİR

Share: