Odunlukta farelerle yaşıyordu, yeni evine kavuşunca mutluluk gözyaşlarına bariyer olamadı

Tunceli’bile zihayat Türe Ekici, oturduğu evden atılmasının peşi sıra özürlü oğluyla kaldığı odunluktan Tunceli Valiliği tarafından çıkartılarak, kullanılmamış evine yerleştirildi. Isıdam bire bir yuvaya munsap Ekici, mutluluk gözyaşlarına bariyer olamadı.

Tunceli’bile aktif Doğruluk Ekici (64), eşinden ayrılmasının peşi sıra özürlü oğluyla alay malay tıpkı familya tuttu. Aynı müddet burada küsurat Ekici, kira parasını sezmek amacıyla gittiği gündelik işten dönerken familya sahibi marifetiyle eşyalarının hariç atıldığını gördü. Komşularının sebebiyle eşyalarını gereksiz tıpkısı odunluğa alan 7 yavru annesi Ekici, alay malay yaşadığı evladıyla farelerin cirit oyunu attığı odunlukta 22 ahit boyunca yaşam savaşı verdi. Ekici, yaşadığı zorlukları Mahalle Muhtarı Selma İzci’ye anlattı. Kocabaşı İzci, Tunceli Valisi Mehmet Mehabetli Özkan ile görüşerek durumu anlattı. Asıl Ekici ile ayrımsız araya mevrut Ilbay Özkan, Ekici’nin bütün masraflarının karşılanarak eskimemiş tıpkı eve çıkartılması ve mukteza eşyaların alınması yönünde ekiplere buyuru verdi. Ekipler eliyle farelerin olduğu odunluktan alınan Ekici, yeni evine yerleştirildi. Sıcak yuvasına kavuşmanın mutluluğunu dinamik ve Ilbay Özkan’a teşekkürname fail Ekici, bahtiyarlık gözyaşlarına bariyer olamadı.

“Önce Allah’a, sonraları devletime sığındım”

Çocuklarının hepsinin ayrımlı tıpkısı yerde olduğunu tamlayan Ekici, “2013 yılından itibaren eşimden ayrı tıpkısı şekilde yaşıyorum. Atatürk Mahallesi’nde yaşıyordum, aile sahibim bende evde yokken eşyalarımı dışarı atmış. Ben o aralık temizliğe gitmiştim, geldiğimde kapıların kırıldığını, eşyaların hariç atıldığını gördüm. Yağmurun altında o akşam kaldım. Eş, arkadaş ve komşularım o tün havari oldu. Cenabıhak hepsinden razı olsun. Tıpkısı odunluğa eşyalarımı attılar, orada hayatıma devam ettim. Fareler etrafımda cirit atıyordu. Odunlukta ne yatacak saha vardı hangi dahi eksantrik aynı özdek, elan zaten tek şey yoktu. Üzüntülerimle bilcümle Cenabıhak’ı çağırdım, Allah’ım sen büyüksün, şu kapıyı bana arala diyerek. Önceki Cenabıhak’a bilahare, devletime sığındım” dedi.

“Valiliğimizden bana şişman bir destek geldi”

Yaşadığı zorluklarını anlatan Ekici, “Yaşadığım odunluğun kapıları bütün açıktı, ondan muhit dahi buz gibiydi. Sandalyede oturarak bilcümle 22 gün ben ve çocuğum ajur altında sarsakça sabahleyin olmasını bekliyorduk. Serencam umar olarak mahalle muhtarına haber verdik. Muhtarımız gelip benimle görüştü, oradan aracısız valiliğe geçtik. Tanrı valimizden razı olsun. Durumu açıklama ettikten sonraları valimiz, ‘Gereken hangi varsa yapılsın’ dedi. Oradan bana bap aralandı ve valiliğimizden bana iri ayrımsız bindi geldi. Açacak alınarak bu eve yerleştirildim” diye konuştu.

“Gözümden akanlar mutluluk yaş”

Demincek bayındır ve erinçli olduklarını dile getiren Ekici, “Rahat tıpkısı şekilde başımı indirip bile uyuyabiliyorum. Ben o odunluktan, farelerden ve soğuktan kurtuldum. Neredeyse ayaklarımı kaybediyordum. Dizlerim şişik olduğu üzere haddinden fazla fazla yürüyemiyorum. Ego orada kalsaydım doğrusu ölürdüm. Bu husus bana açıldı. Bana arkalama yazar buraya yerleştirdiler Cenabı Cenabıhak yoldaşları olsun. Şita olsaydı ego hangi yapardım? Bir odam hazırlandı; kanepelerim geldi, televizyonumu kurdular, masam oldu. Rabbim seçme şeyden önce keyif ve sağlık versin. Bu kapıyı bana valim açtı, Cenabıhak bile onun yardımcısı olsun. Gözümden akanlar mutluluk yaş. Zaman benim için ayrı tıpkı dünya. Bana yapılanlardan ekolojik ortam herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu. – TUNCELİ

Share: