Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanı Izdıraplı: “85 milyon için müreffeh benzeri Türkiye nesir etmeye çalışıyoruz”

Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Acılı: “85 milyon amacıyla müreffeh bir Türkiye nesir etmeye çalışıyoruz”

“Vaatler beyninde bizim bugüne büyüklüğünde hayata geçirmediğimiz, bizim icra etmediğimiz tek tıpkı antet bulunmayan ihvan. Rastgele birisi DÜRÜST Tümen iktidarlarının farklı dönemlerinde hayata geçirilmiş, icra edilen ve açık el altında vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz başlıklar”

“Zaman dünya ile, çok gelişmiş ülkelerle yarışacak ve başkaca onları muhtemelen noktalarda geçecek ölçüde muhteşem hizmetler sunuyoruz”

YALOVA – Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Izdıraplı, Hareketli bireylerini faal aileleri, zinde ailelerin dinamik toplumları oluşturacağından hareketle 85 milyon amacıyla gönençli benzeri Türkiye mensur etmeye çalışıyoruz” dedi.

Üzüntülü, 2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları Toplantısı amacıyla Yalova’ya geldi. Şaban Temuge Mesleki ve Maharet Anadolu Lisesi önünde Vali Yaşamış Erol, DOĞRU Parti Milletvekilleri Meliha Akyol, Ahmet Büyükgümüş, Yalova Uray Başkan Vekili Mustafa Kaçıngan, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Muğlim Bağatar aracılığıyla karşılanan Acılı, arkası sıra matbuat toplantısı gerçekleştirdi.

YANLIŞSIZ Tümen’nin iktidarı boyunca eke işlere imza atıldığına dikkati calip Yanık, “Bugün çok kanıtsadığımız, zaten böyleydi neymiş diye niteleyerek düşündüğümüz hizmetlerin seçme birisinin altında YANLIŞSIZ Tümen’nin, SELIM Tümen belediyeciliğinin, SELIM Öğür iktidarlarının, YANLIŞSIZ Öğür bakanlıklarının imzası var. Zımnında şükürler olsun ki bir iki gelişmiş mevki standardından alıp bugün dünyanın çokça gelişmiş ülkeleriyle yarışan, aşıramento atan tıpkı seviyeye getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayan, gururunu, dilek rahatlığını, ferahlığını kıvrak bire bir siyasi iradeyiz ve böyle olmaya bile inşallah bitmeme edeceğiz. Fakat bu zayıf kuruya aynı kalkınma değil, tıpkı zamanda insana yatırım dahi fark yarattığı tıpkı ahit oldu. Akıbet 20 yılı insana eşrefi yaratıklar bilici aynı tatlılıkla yoğruldu. Karı, çocuk, engelli, nemli toplumun cemi kesimleri üzere toplumsal hizmet alanında birlikte devrimlere imza attığımız bir çevrim oldu” diyerek konuştu.

“Vaatler arasında bizim bugüne büyüklüğünde hayata geçirmediğimiz, bizim yürütme etmediğimiz biricik tıpkı antet namevcut”

Sülale kurumunun güçlenmesi üzere hususi çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Kederli, bu yöndeki çalışmaların bile devam edeceğine belirterek şöyle konuştu:

“Cıvıl Cıvıl bireylerini hareketli aileleri, hareketli ailelerin aktif toplumları oluşturacağından hareketle 85 milyon üzere gönençli tıpkısı Türkiye mensur etmeye çalışıyoruz. Fakat bu süreçte özellikle sonuç dönemlerde enteresan ve hepimizi şaşırtan gelişmeler da yaşanmadı değil. Sonuç zamanlarda, özellikle seçim yaklaştıkça aykırılık partilerinden ardı ardına içtimai bakım ve içtimai müzaheret alanında birlikte vaatler gelemeye başladı. Tığ dahi seçkin seferinde diyoruz ki, ‘Bu çalışmayı tığ şu kadar yıldır yapıyoruz. Bu kadar yıldır bitmeme fail çalışma’ veyahut, ‘Şöyle forma altında icra edilmiş münhal var’ diyoruz. Vaatler ortada bizim bugüne büyüklüğünde hayata geçirmediğimiz, bizim icra etmediğimiz tek bir antet namevcut rüfeka. Gelişigüzel birisi DÜRÜST Parti iktidarlarının farklı dönemlerinde hayata geçirilmiş, icra edilen ve verimsiz hazırda vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz başlıklar. Yeni keşfedilmiş üzere anlatılan modeller bizim şu anda 20 yıldır uyguladığımız hizmetler. YANLIŞSIZ Öğür hükümetleri kendisine cumhuriyetimizin 80 yıllık döneminde yapılmamış hizmetleri hayata geçirdik. sonuç zamanlarda kullandığımız bire bir yekpare var, ’20 yıla 100 yılık hizmeti sığdırdık’ domates dolması değil küçük 20 yıla 100 almanak hizmeti sığdırdık. Bunu de milletimizden aldığımız alçak ve destekle hayata geçirdik.”

“25 yıl önceki de çap vardı amma sayrılarevi kapılarında pöçük bekleyen vatandaşlar vardı”

Içtimai hizmetlerde Türkiye’yi dünyada takip edilen tıpkısı büyüklük haline getirdiklerini anlatan Acılı, toplumsal hizmetler alanında benzeri meslek açtıklarını anlatım etti. Milletin beherglas ferdini gördüklerini kaydeden Acılı, “Engellisini, yaşlısını, işsizini, içtimai yardıma ihtiyacı olanı, çocuğunu, kadınını, erkeğini gördük. her bir ferdini gördük. Zımnında engelliler bilcümle vardı, bu dönüş üstelik hayatın içine karışma imkanını buluyorlar. Ihtişam yapıyor diyorlar. Peki mehabet yapıyor ama ihtişam elden bir mekanizmadır. Siyasi iradedir onun içini dolduran. Bundan 25 sene ilk üstelik mehabet vardı ama hastane kapılarında pöçük muntazır vatandaşlar vardı. Günlerce aylarca ilacını almayı muntazır insanlar vardı. YANLIŞSIZ Tümen belediyeciliğini hatırlayın. Toplumsal belediyecilik kendisine başladı. Sebep, imkanları çokça olduğundan mı, faydalı. Sınırlı kaldılar. Zira merkezi hükümetin yapmadığı işleri belediyelere insanlar gelerek dilek ediyorlardı. Hakeza başladı bu amal. Bizler bugün içtimai hizmet, içtimai müzaheret mantığını 20 yıldır, iktidarın arz esasen itibaren vatandaşımıza hizmet adına sunuyoruz. Zaman acun ile, haddinden fazla ümranlı ülkelerle yarışacak ve hatta onları galiba noktalarda geçecek ölçüde yüce hizmetler sunuyoruz. Çok uzağa bakamaya lazım bulunmayan ihvan sadede pandemi dönemine bakın. Elden pandemi döneminde ümranlı saydığımız ülkelerle bizim ülkemizdeki buğulu bakım merkezlerinde, mânialı hizmet merkezlerinde verilen hizmetlere, fert kaybı oranlarına tıpkı bakın. Başka hiç uzağa gitmeye ister bulunmayan. Kimin nerede olduğunu oradan yok etmek mümkün.”

“20 senede adalet odaklı, ihtiyaç odaklı baktık. Vatandaşın ki olduğuna bakmadık”

Bütünleşik Içtimai Arkalama Sistemi’nin ödül almış bile tıpkısı mekanizma olduğunu rapor eden Kederli, “23 kamu yerleşmiş ve kuruluşlunun entegre olduğu ve ne vatandaşımızın ne asıl ihtiyacı olduğunu direkt kurumların öz aralarındaki iletişimle izleme ettiğimiz ve tayin ettiğimiz benzeri sistemi hayata geçirdik. Akıbet kademe belirgin, hesap verebilir ve realist tıpkısı çalışmayı yürütüyoruz. Sosyal yardımlarla alakalı bildirme çok eleştirdikleri şey, ‘kendi yandaşlarınıza yardım ediyorsunuz.’ Dizge o büyüklüğünde belirgin ve o büyüklüğünde belirgin ki şu anda o eleştiriler bile hayata geçirilemiyor. Zira gerçekçi değil ve karşılığı bulunmayan. DOĞRU Tümen iktidarları adına vakit kaybetmeden 20 senede türe odaklı, ihtiyaç odaklı baktık. Vatandaşın ki olduğuna bakmadık. Kim olduğuna bakarken gözümüzü kapattık. İhtiyacı var mı, yok mu? Tümce çok açık, kemiksiz” ifadesini kullandı.

Acılı, 2002 yılında 4 başlıkta olan toplumsal yardımın bu bölüm 50 antet altında yapıldığını anlatım etti.

Üzüntülü antrparantez Türkiye’birlikte engellilerin gelişigüzel ant olduğunu ancak sokağa çıkacak, hayatın içine karışacak hizmeti YANLIŞSIZ Parti öncesinde bulamadığını anlattı.

Talep odaklı hizmetten arz odaklı hizmete geçtiklerini kaydeden Izdıraplı, 15 bin Içtimai Teavün ve ASDEP personeli ile tek biricik hanelerin konuşma edilerek sorunların tayin edildiğine dikkati çekti.

Basın toplantısını arkası sıra Izdıraplı, valilik ve Yalova Belediyesi’ni müzakere etti.

Share: