Nusaybin’de yarı olimpik bağlı yüzme havuzu faaliyete girdi

Toyluk ve Spor Bakanlığı Spor Dip Organizasyon Başkanlığı ile Nusaybin Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan yarı olimpik bağlı yüzme havuzu faaliyete girdi.

8 Mart Mahallesinde inşa edilen olimpik havuz üzere Nusaybin Belediyesi Spor Müdürlüğüne vasıta yaptıran 540 öğrenciye antrenörler eşliğinde yüzme eğitimi verilmeye başlandı.

7-14 gözyaşı arası ayrıntılar için kursların yanı sıra havuzda yüzme hıfzetmek isteyen eş ve erkekler üzere de ayrı kullanma saatleri olacak.

İlk çevrim kursa katlan çocukları ülfet eden Nusaybin Kaymakamı ve Şehremaneti Komutan Vekili Ercan Kayabaşı, onlarla görüştü.

Daha sonraları çalışmalarla ilişik Bilgisizlik ve Spor İlçe Müdürü Serkan Tekin’den bilgelik düz Kayabaşı, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı Spor Küfe Düzenleme Başkanlığı ile Nusaybin Belediyesi işbirliğiyle ilçeye kazandırılan nısıf olimpik sınırlı yüzme havuzunun zaman bakımından faaliyete girdiğini söyledi.

İlk etapta 540 öğrencinin yüzme öğrenmek üzere başvuru yaptığını ve tüm öğrencilerin seanslar halinde kursa alındığını kaydeden Kayabaşı, yüzme aktarmak talip kadın ve rical amacıyla bile ayrımlı zamanlar içerisinde yüzme eğitimi verileceğini belirtti.

Kayabaşı, Nusaybin’birlikte yapılan, bitmeme eden ve planlanan bir nice proje olduğunu anlatarak, “Gençlerimizi sporla, sanatla, incelik ve bilimle geleceğe hazırlamaya kararlıyız.” dedi.

Projeye desteklerinden ufuk Cahillik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Spor Küfe Kuruluş Başkanı Bünyamin Bozgeyik’e teşekkürname eden Kayabaşı, nısıf olimpik merbut yüzme havuzunun Nusaybinli gençlere, sporculara ve sporseverlere güzel olmasını diledi.

Share: