Niğde’de park yeri ve bostan çalışmaları bitmeme ediyor

Niğde Belediyesi, 2022’de kente 11 otopark ve mesire alanı kazandırdı, çarkıt parklarda iyileştirme yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Niğde Belediyesi Otopark ve Bahçeler Müdürlüğü Zemerdin, Ahali Kuddusi, Karakız, Samyeli, Hıdırlık, Keyif, Hançerli ve Hamamlı parklarına 18 oyun grubu ve fitness aletleri yerleştirdi, alanları yeşillendirdi.

Şehre 11 yıpranmamış park yeri ve mesire alanı kazandıran ekipler, sakat yavru parklarındaki eskiyen oyun gruplarını yeniledi, Hıdırlık TOKİ Parkı’nda tahminî 7 bin metrekare alanda yeşil düz düzenlemesi yaptı.

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, elan yaşanılabilir bir yer ve huzurlu site ortamı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Mahalle ve havza ayrımı yapmadan şehrin ciharıyek yanına hizmet ulaştırmaya çalıştıklarını aktaran Özdemir, şunları kaydetti:

“Ego ve ekibim muttasıl kesintisiz vatandaşlarımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çalışıyoruz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğlenip domuzuna ilk kânun geçirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri parklarımızı düzeltilmiş ettik. Benzeri zamanda buraların herhangi bir soy bakımını hesabına getiriyoruz. Yaptığımız eskimemiş parklarla ve mesire alanlarıyla Niğde’mizi elan bile güzelleştirmeye bitmeme edeceğiz.”

Share: