Nazır Üzüntülü: “Kadınların kooperatifçilik vasıtasıyla güçlendirilmesini çokça önemsiyoruz”

Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanı Kükremek Acılı, “Biz avrat kooperatiflerinin geliştirilmesini, kadınların kooperatifçilik vasıtasıyla güçlendirilmesi ve hele aile eksenli üretimin aynı konuşu değere dönüşmesini çok önemsiyoruz” dedi.

Amasya’daki eş kooperatiflerinin temsilcileriyle tıpkısı araya gelip tarihi kentin coğrafi işaretli yemekleri, ürünleri ve faaliyetleri karşı bilgi alan Nazır Üzüntülü, “Kooperatif modeli eğitimi, yaşı itibariyle ihtimal konvansiyonel istihdama katılamayacak kadınlarımızın, karı eksenli üretimini bilavasıta kendilerinin ürettiği şekliyle pazara çıkardıkları bir modelidir. Kooperatifçilik önce başlarda hem sayıca hem mazruf itibariyle belki daha dünkü sayılabilecek tıpkısı mesai biçimi iken bugün çıktı kadınlarımıza hem işaret çeşitliliği noktasında hem o ürünlerin pazarlanması noktasında hem markalaşma noktasında haddinden fazla vahim destekler sağlıyoruz” diyerek konuştu.

Tecim Bakanlığı ve Ekincilik ve Orman Bakanlığı ile bu alanda beraber icraat yaptıklarını anlatan Icra Vekili Izdıraplı, “Burada tabiatıyla koca ölçüde yereldeki bizim çalışmalarımızın ve hedeflediğimiz amaçların gerçekleşmesi noktasındaki yereldeki bildirme makro paydaşlarımız valilerimizdir. Bu anlamda sayın valilerimizin her birisi Amasya Valimiz bile karışma tutmak amacıyla herhangi bir birisi kooperatif hedefimize kooperatifler çalışmamıza, kadınların kooperatifler vasıtasıyla desteklenmesi çalışmamıza haddinden fazla omuz verdiler, haddinden fazla inandılar” şeklinde konuştu.

Geleneksel Türk Ahali Sanatları Müzesi’ni da konuşma fail Yanık’ın incelemelerine Amasya Valisi Mustafa Masatlı, eşi Esra Masatlı ve YANLIŞSIZ Fırka Amasya Milletvekilleri M. Uzun Karahocagil ile Hasan Çilez dahi katıldı. – AMASYAShare: