Nazır Soylu: 15 Temmuz’u FETÖ yaptı, arkasında bal kadar Amerika var (6)

‘DOĞAL GAZ FİYATLARI AMERİKA VE AVRUPA’DA 10 IKMAL ARTTI’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kırklareli’de sivil sosyete örgütleri temsilcileriyle yemekte bir araya geldi. Avrupalıların, konuşurken 100 yıllık planlar, şişman planlar yaptığını söylediğini belirten Aristokrat, “Seçkin meseleyi burnundan kıl aldırmayacak tıpkı şekilde yönetmeyi kendisine beceri yerine gören Avrupa amma düşüncesiz benzeri şekilde bütün sorunlarını doğuya yıkan Avrupa, hangi pandemi meselesinde, hangi toptan dünyada, ne üstelik enerji meselesinde burnunun önünü göremeyecek derecede tıpkısı izlem eksikliğinin içine düşmüştür. Küreselleşme denilen terim, 20’nci yüzyılın böylecene Amerika’yı dünyada hâkim buyurmak, Avrupa’yı birlikte onun vagonu haline getirebilecek ayrımsız anlayışı görmek amacıyla icat edilmiş aynı kavramdır. 1950’lerden itibaren dünyada korkulu ekseni doğuya doğru kaymaktadır. Çetin ekseni derken; açık oturum bunaltıcı ekseni, silahlı ağır sıklet ekseni ve hesaplı ciddi ekseni doğuya akıllıcasına ağırbaşlı bire bir şekilde kaymaktadır. Doğunun üretim mekanizmalarından birisi Çin. Öz üretimini pandemiden âlem kapattı ve dünyanın bir nice durumunda gaz fiyatları Amerika’da ve Avrupa’dahi 10 ikmal arttı. Beş Altı ayrımsız cirim değil bu. Çünkü ayrımsız taraftan üretimi pekiştirmek istiyorlar, bir taraftan bile bizden de alarak, ilgi ederseniz bizim sabık yılki ihracatımızın toplamı 170 milyar dolar civarında, şu anda 250 milyar dolar civarında olacağını ve az buçuk elan aşacağını bu yıl itibariyle adisyon ediyoruz. Anne itibariyle bizden bile mal çekiyorlar” dedi.

‘AVRUPA, AMERİKA KENDİ AJANLARINI TÜRKİYE’YE SOKUYOR’Icra Vekili Soylu, “Suriyelilerle tığ 500 sene tıpkısı millet olarak bu arada olduk” diye, şöyle devam etti: “Adam kapına mevrut, karşı tarafta kadınlara saldırı ediyorlar, gebe kadınların karnındaki çocukları öldürüyorlar, yaşlıları öldürüyorlar. Tığ hangi yapmalıydık? Bugün Ukrayna, Avrupa’ya gitti, 5 milyonun üstünde. Avrupa ‘Almıyorum’ mu dedi? Kimesne münasebet sesini çıkarmadı? Hangi ant dönecek bunlar öz memleketlerine anlaşılan mi? On Paralık belli değil. Amma Avrupa ve Amerika kendi ajanlarını Türkiye’ye sokuyor, ‘Bu Suriyeliler buradan gitsin’ diyor. Adamlar doğrusu dikilmek istemiyorlar kim gitsinler. Ego İdlib’üstelik 75 yaşındaki ayrımsız teyzeyi gördüm, dedi kim; ‘Evlat, ego memleketime çalmak istiyorum.’ Ego, ‘Memleketindesin’ dedim. Öz toprağına kaçmak istiyor. Buradakilere soruyoruz masraf misin diye, ‘Evet gideriz’ diyor. Amma orada ölüme mi gitsin? Benzeri bölümü rejimin, tıpkı bölümü DEAŞ’ın, benzeri bölümü PKK/PYD’nin elinde. Diğer tarafa üstelik Amerika mevrut, 12 çıngı soy kurmuş. Yunanistan de gerçeklik kuruyor. Aynı tezgah istihzar içerisinde. Bunları görmüyoruz. Bu insanlar nereye gidecekler? Bizim Fırat Kalkanı bölgesi, Zeytin Dalı Harekatı bölgesi, Sulh Pınarı bölgesine gittiler. Cemi 525 bin yaşama oraya gönüllü namına gabi döndüler. Biz orada, onların elan rahat tıpkı şekilde olabilmesi üzere, buraya gelmemelerini temin edebilmek üzere orada güvenliği, sağlığı, adaleti, altyapıyı oluşturduk. Kişi meclisleri kuruldu. Onlar paralarını topluyorlar, harcıyorlar, aynı iktisat oluşturdular. Eskisinden elan bol durumdalar. O bölgeye gidiyorlar ama Kuzey Halep bölgesinde varlar. Cenup ve Ilımlı Halep bölgesinde yoklar. Zira oraya gidince onları per döküntü ediyorlar. Ne antlaşma gidecekler? Mütenavip bulabilirsek. İşte o alternatiflere bakıyoruz. Cerablus’ta, El-Bab’dahi, Resulayn’bile, Telabyad’üstelik kısaca 1 milyon kişinin yaşayabileceği arsıulusal arkalama kuruluşlarından bir proje için bilcümle beraber çalışıyoruz. Tıpkı noktasına kadar geldik.”

Icra Vekili Aristokrat, Suriyelilerin suç işleme konusuna değinerek, “Suriyeliler bizim kardeşlerimizdir. Tabiatıyla kendi ülkelerinde döneceklerdir. Amma Türkiye’bile hangi kadar cürüm işliyorlar? İlk dediler kim, ‘Bunlar 3-4 sene bilahare o kadar çokça suç işlerler kim.’ Bunların muhteşem tıpkı bölümü Müslüman, zaten bizim coğrafyamızın insanı. Olur, bizim kültürlerimizde belki farklılıklar söz konusu ama yasak, helal sende hangi büyüklüğünde varsa onda bile o kadar var. Belirgi itibariyle cürüm işlemesi, bizde 2.2- 2.3, onlarda ise 1.1- 1.2; nısıf yarıya. O birlikte tıpkı kısmı zat aralarında. Onun için bilcümle bunların bütünü asparagas” diye niteleyerek konuştu.

Share: