NAZIR KİRİŞCİ CUMHURBAŞKANI’MIZ RUSYA- UKRAYNA MESELESİNDE TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRDİ-O

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, “‘Azık milliyetçiliği’ diye niteleyerek benzeri anlam artık. Ülkeler kendisi üzere üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Gıda krizi yaşanabileceği yönünde cümle eş düşünüm belirtti. Alelhusus Rusya- Ukrayna meselesi konusunda haddinden fazla tarihi hamle atarak, tıpkı vakfe sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, çabucak tarihin akışını değiştirdi” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, değişik temaslarda bulunmak amacıyla geldiği Adıyaman’birlikte, havaalanında Ilbay Mahmut Çuhadar, DOĞRU Fırka Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Entelektüel ve İbrahim Halil Fırat, Şehremini Süleyman Kılınç, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut ve protokol üyeleri aracılığıyla karşılandı. Ilbay Çuhadar’ı konuşma ederek kente ait bilgi düz Vekil Kirişci, elan sonradan tarım sektörü temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda gazetecilere izah eden Icra Vekili Kirişci, DOĞRU Fırka’nin, iktidarı boyunca tarım konusuna nazik ehemmiyet verdiğini söyledi. Tarım alanında devrimler yaptıklarını belirten Kirişci, “20 yıldır iktidar olan YANLIŞSIZ Parti, tarım alanında inhina denilebilecek adımlar attı. Özellikle ahbaplık devletinde mevzuat haddinden fazla önemlidir. Düşünün, mevki ekincilik ülkesi ama benzeri ekincilik kanunu namevcut. Atatürk hayattayken özlemini duyduğu ve dile getirdiği tıpkısı ekincilik sigortasını 2005 yılında yasa kendisine görmek bize baht oldu. Gine bu ülkenin tohumda dışa bağlılığının önüne geçmek amacıyla ‘Islahçı Hakları Kanunu’nu bu ülkeye kazandırdık” diyerek konuştu.

‘Gıda milliyetçiliği’ kavramının çıktığını dile getiren Vekil Kirişşci, “Bu ülkede yakın zamana kadar ‘Ben tıpkısı çiftçinin çocuğuyum’ veya ‘Ben tarımla uğraşıyorum’ demekten utanç duyan bir topluluk yapımız vardı ama alelhusus önce toptan istinas devamında pandemi sonuç olarak Rusya-Ukrayna savaşı ile çabucak ekincilik- orman daha elhak yeşilin gelişigüzel türlüsü, mutluluk gündemine değil dünya gündemine oturdu ve önceki sıralara yerleşti. Imdi ‘gıda milliyetçiliği’ diye tıpkısı terim çıktı. Ülkeler kendisi amacıyla üretmeye ve ürettiklerini ihraç etmemeye başladı. Tümce kişi ihtiyaçlarını durdurmak hesabına dahi nazik benzeri çabanın içine girdi. Bu durumun gıda krizi yaşanabileceği yönünde herkes ortak fikir belirtti. Bağımlı kim alelhusus Rusya- Ukrayna meselesi üstüne süfli çokça tarihi bir etap atarak, bire bir vakfe sergileyen Cumhurbaşkanı’mız, çabucak tarihin akışını değiştirdi. Cumhurbaşkanı’mızın girişimiyle tahıl koridorunun açılmasıyla gelişigüzel dünya soluk aldı” dedi.Share: