NAZIR KASAPOĞLU YURTLARA YERLEŞTİRMEDE BİR REKORU GERÇEKLEŞTİRDİK

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtlara yerleştirmede rekor kırdıklarını açıklayarak, “Bilcümle alay malay tıpkı rekoru gerçekleştirdik. İlk safha yerleştirmede yüzdelik 80. 2’nci safha yerleştirmede dahi yüzde 92 mahdut intizam oranına imza attık. Bu bire bir rekordur. Bu tıpkı Türkiye rekoru değildir. 850 bin ancak kapasitesi, 800’den aşkın sıkı dünyada eşi bire bir sıfır benzeri zir yapıdır” dedi.

Cahillik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, ‘2023’e doğru site buluşmaları’ programı kapsamında Bolu’ya geldi. Kasapoğlu’na ziyareti kapsamında 13 DOĞRU Fırka Saylav birlikte eşlik etti. Partililerle benzeri otelde tıpkısı araya gelen Kasapoğlu, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin celal yurtlarına yerleşmesi üstüne acun rekoru kırdıklarını anlatan Kasapoğlu, “Akıbet süreçte yurtlar hepimizin malumu. Hep alay malay bire bir rekoru gerçekleştirdik. İlk faz yerleştirmede yüzdelik 80. 2’nci faz yerleştirmede de yüzdelik 92 mahdut yerleştirme oranına imza attık. Bu ayrımsız rekordur. Bu tıpkısı Türkiye rekoru değildir. 850 bin ancak kapasitesi, 800’den çok sınırlı dünyada eşi bire bir sıfır bire bir madun yapıdır. Yer mail örneklerde bu misil, sunma ümranlı ülkelerde yüzdelik 10’larda, 15’lerdedir. Biz hamdolsun mevki kendisine 21 yıllık atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl evvel Türkiye’üstelik mahdut başvurusu yapan 100 kişiden fakat 10’u 15’i yurda yerleşiyordu. 10’lardan 15’lerden geldiğimiz yasakçı, yıl 2022 Ilk Teşrin itibariyle yüzde 92 oldu.” dedi.

Öğrencilerin KYK emniyet cezaları ile ait bile parlamentonun mesai yaptığını nâkil Kasapoğlu, “Lüzumlu burslarımız, lüzum kredilerimiz öğrencilerimize sunduğumuz imkanlar bildirme güçlü şekilde yoluna bitmeme ediyor. İnanıyorum ki önümüzdeki günlerde burs ve yüreklilik başvurularımız başlayacak. Kredilerdeki teehhür cezalarını dahi inşallah parlamentomuz üstelik ilerleyici günlerde daha çok tarihleştirecek. Önümüzdeki süreçte tekrar güven ve burs uygulamalarımızda genç odaklı siyasetimize bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Gençlerin Türkiye’nin en şişman umudu olduğunu rapor fail Icra Vekili Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Gençlerimiz bizim yeryüzü balaban umudumuz. Onların umudunu abartmak, önlerini fora etmek, onlarla alay malay bu yolu akın etmek bizim yöntem tarzımız. O yüzden tek kimse gençleri, gençliği istismar etmeye kalkmasın. Buna kalkışırlarsa temas devir bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza zaman giremedikleri kadar hiç az buçuk de giremeyecekler. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye çalışacaklar. Yalanlarla manipüle etmeye çalışacaklar. Amma biz herhangi bir devir gençlerimizin yanında onlarla birlikte onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya çalışacağız.”

Icra Vekili Kasapoğlu, konuşmasının ardından partiye üye olan gençlere rozet taktı.

OLİMPİK YÜZME HAVUZUNUN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bolu’de olimpik yüzme havuzu açılışında katılan Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin 21 sene süresince Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğünde eğitimden sağlığa, spordan ulaşıma mütehammil çok alanda düzelti gerçekleştirdiğini söyledi. Vekil Kasapoğlu, Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’yi daha dahi ileriye almak üzere heyecanla, gururla yürüdüklerini belirterek, “Kirli oyunları bozmuş, kişi göbeğini kişi kesen bire bir talih olmanın gururuyla yürüyoruz. İnsanlığın umudu, mazlumların sığınağı tıpkısı mutluluk olma, tarihten gelen sorumluluğu elan üstelik ötelere, yeni nesillere taşıma farkındalığıyla yürüyoruz.” dedi.

Türkiye’nin herhangi bir yerindeki spor tesisleri, yurtlar ve toyluk merkezlerinin vatandaşları karşılayacak nitelikte ve standartta olduğunu dile getiren Kasapoğlu, 20 yıl evvel yarışacak sporcu de bulamadıkları branşlarda bugün rekor üzerine rekor, madalya konusunda madalya geldiğini anlattı. Nazır Kasapoğlu, Bolu’birlikte 2002’da 16 olan gençlik ve spor tesisi envanterinin 50’yi geçtiğini, olimpik yüzme havuzunun envantere kazandırılıp halkın kullanımına sunulduğunu belirterek, “Spordaki imkanları birer birer güçlendirip spora erişimi kolaylaştırarak, yetenek taramasıyla yeteneklerin keşfini tesadüfe bırakmadan 10 bin potayla bakir yıldızlara erişimi sağlayarak, sportmen yetiştirerek, bünye yaparak, karşılık olmak değmek işleyerek Türkiye’yi benzeri spor ülkesi haline getirdik.” diyerek konuştu. Müstevli döneminde 5 milyon öğrenciye yüzme öğrettiklerini belirten Kasapoğlu, açılışı yapılan tesiste eskimemiş yıldızların yetişeceğine inandığını söyleyerek, “Her çocuğumuzun ilkokuldan mezun olmadan ilk tıpkı spor branşını haddinden fazla bereketli etap isteyerek çıkışlı olması gitmek. Bu tıpkı kıvrılma. Bu, ülkemizin bugünleri yarınları adına etkisini başarısını elan hararetli hissedeceğimiz ayrımsız devrimin geçmiş etabı. Bizler bu çalışmaların meyvelerini haddinden fazla bodur sürede bu yetenekli gençlerimizle alay malay toplayacağımıza samimi inanıyorum.” dedi. Olimpik havuzun açılışını gerçekleştiren Kasapoğlu, incelemelerde bulundu, yetkililerden havuz için vukuf aldı. Nazır Kasapoğlu, sporculara katılımcı belgesi vererek, sporcularla alay malay ajanda fotoğrafı çektirdi.Share: