“Müslüm Gürses Şarkıları” konseri aheste sargı gördü

Malatya İnönü Üniversitesi Terbiye Fakültesi Enstrüman Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ve Müzikolaj Orkestrası yoluyla Müslüm Gürses Şarkıları konseri düzenledi.

Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde Eğitim Fakültesi Domuzuna Sanatlar Eğitimi Bölümü Akademisyen Doç. Dr. Mürtefi Ayhan’ın şefliğini yaptığı ve Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencileri ile Müzikolaj Orkestrası’nın gerçekleştirdiği “Müslüm Gürses Şarkıları” konserine ilişki büyük oldu. Konsere, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, ülke protokolü, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. Konserde, “Amor Hamile Kervanlar, Nilüfer, Affet, İtirazım Var, Mahir, Haberimiz Bulunmayan, Firak Dokunaklı Bire Bir Şey, Hangimiz Sevmedik, Gel Bahtımın Kar Beyazı, Erisin Dağların Sülale, Özlenti Rüzgarları, Allah İstemezse, Küskünüm, Acımıyorsan, Birçok Sırça Kırıldı, Aldana Aldana, Yıllar Utansın, Topraktan Bedene, Garipler, Ne Yazar, Seni Yazdım” kadar rahmetlik sanatkâr Müslüm Gürses’in sevilen şarkıları icra edildi.

Konserin böylecene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Orkestra Şefi Doç. Dr. Ulu Ayhan’a ve orkestraya çiçek takdiminde bulundu. – MALATYA

Share: