MURATPAŞA’DA BATERI-ZURNALI ŞIŞMAN UYUŞMA

Antalya’de Muratpaşa Belediyesi’nde kısaca 2 bin 200 çalışanı ilgili şişko hareket sözleşmesinin imzalanması uray fuayesinde işçiler, Şehremaneti-İş Sendikası yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve Başbuğ Ümit Tevazulu’ın dahi katıldığı törenle kutlandı. Bateri-zurna eşliğinde halayların çekildiği kutlamalarda, işçiler “Pahalılık karşısında emekçisini ezdirmeyen Şehremaneti Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a teşekkür ederiz” mukayyet pankart astı.

İmzalanan toplu hareket sözleşmesiyle genişlik bağan ücretin hezel ikramiyesi üzere ekleme ödemeler aut 7 bin liralık olurken, kutlamalarda mütekellim Şehremaneti-İş Sendikası Antalya Büro Başkanı Mehmet Mercan Balığı, “Belediyemiz bütçesi dahilinde yapılması gerekeni, bildirme iyisini kırmadan dökmeden, Antalya ölçeğinde boşaltmak amacıyla bize bindi olan Belediye Başkanı Ümit Uysal ve komisyonda emeği geçen herkese sendikamız ve emekçilerimiz hesabına değişik teşekkür ederiz. İnşallah elan ongun günlerde benzeri araya geliriz” diyerek konuştu. TİS görüşmeleri sürecinde kimi dedikoduların oluştuğunun üstelik altını çizen Mercan Balığı, “Tığ bire bir aileyiz. Bu aile içerisinde bayağı emeğe, cebin terine bu süreçte destek veren Başkanımız Beklenti Uysal’a ve ekibine bitmeyen şükranlarımızı sunuyoruz. Hepimiz için kandırıcı olsun” dedi.

İKİ YÜKÜMLÜLÜK

Komutan Tevazulu, ise görüşmelere katılan herkese teşekkür ederken ‘İki yükümlülüğümüz var. Bu iki yükümlülük ortada akıllıca bire bir yük kurmaya çalışıyoruz” dedi. Başkan Tevazulu, bu dengeyi şu sözlerle anlattı: ?Bu dara, çocuklarımızın geleceğini karartmayacak ama tıpkı zamanda ülkemizi sosyal, laik, ülfet devleti ekseninde tutak, Türkiye’mizin geleceğini hem müreffeh hem demokratik olarak değerlendirecek bire bir kamu yönetiminin başarısını ve bakım önceliğini aksatmayacak. Mücadelemiz, amme bütçesinde hem bu hizmetlere hem üstelik emekçilerimizin geçimine yetebileceği sunu akla yatkın oranı tutturabilmek. Mücadelemiz hem insanlarımızın kibirli tıpkısı şekilde cebin teriyle çalışıp geçimini sağlayabilmesi hem üstelik ülkemizin entelektüel geleceğini tertip edecek kamucu bire bir yaklaşımın bakım kalitesiyle toplumda ikrar edilebilir olması. Bunun ikisinden de vazgeçmiyoruz.”

ELİMİZDEN GELENİ AZAMİ YAPTIK

İmzalanan toplu hareket sözleşmesiyle bu dengenin sağlandığını dile getiren Başbuğ Tevazulu, “‘Bunun aynı tanesinden vazgeçiverelim.’ Öyle aynı madde namevcut. Ne ondan hangi üstelik ondan vazgeçeriz” dedi. Başkan Tevazulu, Türkiye’nin zaman verimli olamamış, ekincilik alanlarını ekip dikememiş, teknolojik değişimi gerçekleştirememiş, efdal kabiliyet müstelzim inovatif ürünlerden dış satım gerçekleştirememiş, çığlık yönetilmiş koca kaynakları tablosuyla yüz yüze olduğunu belirtti. “Elimizden gelenin azamisini yapmaya himmet ettik” diyen Başbuğ Tevazulu, “Ama şunu ifade edeyim, çok elan bereketli şartları Türkiye’miz, insanlarımız, işçilerimiz, emekçilerimiz hak etmektedir” diyerek konuştu.

Belediyenin Kariyer Merkezi’nin günlük 110 referans aldığını de aktaran Başbuğ Tevazulu, ‘Türkiye’mizin geleceğiyle ait rüyalarımızı ve hayallerimizi tek unutmadığınız üzere, yüksek kamu hizmeti kalitesini korumaya himmet ettiğiniz üzere teşekkür ediyorum. Bizler birlikte mevcut olanaklar çerçevesinde elimizden gelenin genişlik iyisini bu dengeler içerisinde yapmaya mücahede ediyoruz” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Kutlamalarda Şehremaneti-İş Sendikası yönetimi Başkan Uysal’a teşekkürname çiçeği ve plaketi arz etti. Muratpaşa Belediyesi’nde dolgun hizmet akdi imza kutlaması bütün birlikte yenen gün ortası yemeğiyle sona erdi.Share: